خشم مسلمانان از تصمیم دولت سریلانکا برای سوزاندن مرده ها
خشم مسلمانان از تصمیم دولت سریلانکا برای سوزاندن مرده ها
اسلام به مسلمانان سفارش کرده است که مرده های خود را دفن کنند، به همین دلیل تصمیم دولت سریلانکا برای سوزاندن مرده هایی که در نتیجه بیماری کرونا فوت شده اند، خشم مسلمانان را برانگیخته است.
شنبه ۱۶ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۳۸
کد مطلب: 6924
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از آناتولی، تصمیم دولت سریلانکا برای سوزاندن مرده ها که در نتیجه بیماری کرونا فوت شده اند، خشم گسترده مسلمانان این کشور را برانگیخته است.
جمعیت اسلامی «علمای سیلان» در بیانیه ای اعلام کرد: همه تدابیر دولت سریلانکا برای مقابله با ویروس کرونا، قانونی و مشروع است. به جز تصمیم سوزاندن همه مرده ها بدون در نظرگرفتن دین آنها که این مسئله نادرست است.
جمعیت اسلامی تاکید کرد: اسلام به ما سفارش کرده است که مرده هایمان را دفن کنیم، به همین دلیل سوزاندن اجساد، مسئله صحیح و درستی نیست.
در این بیانیه آمده است: مجلس عوام بریتانیا به دلیل اعتراض های گسترده مسلمانان و یهودیان از تصمیم سوزاندن اجساد قربانیان کرونا عقب نشینی کرد.
این جمعیت اعلام کرد: هیچ دلیل علمی وجود ندارد که درصورتی که مرده ها را داخل کفن بگذارند و در خاک دفن کنند، این ویروس شیوع پیدا می کند.
جمعیت اسلامی علمای سیلان، اعلام کرد: بریتانیا، سنگاپور، استرالیا، مالزی، ایران و ایتالیا نیز مرده های خود را که در نتیجه کرونا فوت کردند، دفن می کنند.
این جمعیت از دولت سریلانکا خواست تا به سرعت از این تصمیم عقب نشینی کند. عقب نشینی از این تصمیم از بروز اختلافات و تنش بین ادیان مختلف در این کشور جلوگیری می کند.
سازمان عفو بین الملل نارضایتی خود را نسبت به این تصمیم دولت سریلانکا اعلام کرد و از مسئولان این کشور خواست تا به اقلیت های دینی اجازه داده شود تا مرده های خود را براساس شعایر دینی شان دفن کنند.
یک مسلمان تاکنون در نتیجه بیماری کرونا فوت شده است و بدون اینکه نماز میت برآن خوانده شود، سوزانده شده است. این مسئله خشم مسلمانان این کشور را برانگیخته است.
سریلانکا از ۲۰ مارس ۲۰۲۰ میلادی به دلیل جلوگیری از شیوع ویروس کرونا ممنوعیت تردد در این کشور اعلام کرده است. در این کشور ۱۵۱ نفر به ویروس کرونا مبتلا شده اند و چهار نفر که یک نفر از آنها مسلمان بوده است، در نتیجه این بیماری فوت شده اند.
Share/Save/Bookmark
مرجع : شبستان