۶۱ راه شورای ملی مسلمانان کانادا برای مقابله با اسلام هراسی
۶۱ راه شورای ملی مسلمانان کانادا برای مقابله با اسلام هراسی
یک سازمان ملی حمایت از مسلمانان در کانادا در واکنش به افزایش جنایات ناشی از نفرت که جامعه مسلمانان این کشور را هدف قرار داده است ۶۱ راه برای با هدف مقابله با اسلام هراسی منتشر کرده است.
دوشنبه ۱۱ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۴۸
کد مطلب: 7099
به گزارش «آرماگدون» به نقل از «trtworld»، یک سازمان ملی حمایت از مسلمانان در کانادا در واکنش به افزایش جنایات ناشی از نفرت که جامعه مسلمانان این کشور را هدف قرار داده است ۶۱ راه برای با هدف مقابله با اسلام هراسی منتشر کرده است.
شورای ملی مسلمانان کانادا در این گزارش با انتشار ۶۱ راه برای مقابله با اسلام هراسی خواستار اقدام برای این کار در سطح فدرال ، استان ها و شهرها شد.
این شورا در گزارش خود آورده است که در پنج سال گذشته تعداد مسلمانانی که در کانادا در نتیجه حملات ناشی از نفرت کشته اند بیشتر از هر كشور دیگری درمیان کشورهای گروه ۷ بوده اند.
در سال ۲۰۱۷ ، تیراندازی مرگبار در مسجدی در شهر کبک باعث کشته شدن ۶ نمازگزار مسلمان شد. اخیراً نیز در یک حمله تروریستی در شهر لندن واقع در انتاریو چهار نفر از اعضای یک خانواده مسلمان کشته شدند.
این حادثه باعث ایجاد درخواست های دوباره برای مقابله با تعصب سیستماتیک علیه مسلمانان در کانادا شد.
همچنین از ماه دسامبر در منطقه ادمونتون حملاتی با انگیزه نفرت انجام شده است که اکثر قربانیان آنها مسلمانان یا سیاه پوستان بوده اند.
شورای ملی مسلمانان کانادا در گزارش خود آورده است: در حالی كه ما سخنان بسیاری را در مورد محكومیت اسلام هراسی و همبستگی با مسلمانان در كانادا از سوی سیاستمداران شنیده ایم اما اقدام برای مقابله با اسلام هراسی كند و جزئی بوده است.
در این گزارش آمده است: ما نمی توانیم كنار بایستیم و شاهد از دست رفتن جان افرارد باشیم ؛ اسلام هراسی کشنده است و ما باید اکنون اقدامات لازم را برای مقابله با آن انجام دهیم.
از جمله راه های ارائه شده در این گزارش فراخوان برای استراتژی ضد اسلام هراسی فدرال تا پایان سال است که شامل تعریف روشنی از اسلام هراسی ، بودجه برای تحقیقات ضد اسلام هراسی و فعالیت های آموزش عمومی است.
این شامل تعیین یک صندوق حمایت ملی برای بازماندگان جرایم ناشی از نفرت است تا هزینه های آنها مانند درمان های پزشکی و یا بهداشت روانی را پوشش می دهد.
جلوگیری از نظارت گسترده بر جوامع مسلمان از طریق مقابله با افراط گرایی خشونت آمیز و آموزش های ضد تعصب برای افسران دولتی و قضات از دیگر راه های ارائه شده در این گزارش است.
شورای ملی مسلمانان کانادا همچنین انجام یک تحقیق در مورد عدم برخورد مقامات امنیت ملی با گروه های برتری طلب سفیدپوست در کانادا را توصیه کرده است.
در بخش ۱۳ قانون حقوق بشر کانادا معروف به «قوانین گفتار نفرت» اعلام شده است که هر اقدام یا سخنی که احتمالا شخص یا افرادی را در معرض نفرت یا تحقیر قرار دهد،تبعیض آمیز است.
در حالی که طرفداران آزادی بیان و سیاستمداران محافظه کار از تصمیم دولت «استفان هارپر» نخست وزیر محافظه کار سابق کانادا در باطه با این قانون در آن زمان استقبال کردند اما به گفته وکلای حقوق بشر و کانون وکلای کانادا جای اجرایی شدن این قوانین همواره خالی بوده است.
به این ترتیب جنایات ناشی از نفرت در کانادا از آن زمان تا کنون به طور تصاعدی افزایش یافته است.
طبق قانون کیفری فعلی ، تعریف «نفرت» بسیار دشوار است و به همین دلیل پیگرد قانونی مجرمان جنایت های ناشی از نفرت هم سخت است.
Share/Save/Bookmark
مرجع : شبستان