تاثیر اسلام هراسی بر سلامت روانی بیش از ۹۰ درصد مسلمانان در آمریکا
تاثیر اسلام هراسی بر سلامت روانی بیش از ۹۰ درصد مسلمانان در آمریکا
بر اساس تحقیقات انجام شده از سوی دانشگاه کالیفرنیا اکثریت مسلمانان ساکن آمریکا حداقل یکبار در طول زندگی خود با اسلام هراسی مواجه بوده اند.
يکشنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۳۶
کد مطلب: 7119
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از «ifpnews»، بر اساس تحقیقات انجام شده از سوی دانشگاه کالیفرنیا ، برکلی ، اکثریت مسلمانان ساکن آمریکا حداقل یکبار در طول زندگی خود با اسلام هراسی مواجه بوده اند.
بر اساس این گزارش ، حدود ۶۷.۵ درصد از مسلمانان ساکن در آمریکا حداقل یکبار در زندگی خود اسلام هراسی را تجربه کرده اند.
موسسه تحقیقاتی «Othering & Belonging» در بیانیه مطبوعاتی خود اعلام کرد که زنان نسبت به مردان تجربه اسلام هراسی بیشتری داشته اند زیرا این میزان در زنان مسلمان ۷۶.۷ درصد بوده است در حالی که ۵۸.۶ درصد مردان مسلمان اسلام را تجربه کرده اند.
بر اساس این نظرسنجی ، از هر سه مسلمان دو نفر در معرض اقدامات اسلام هراسانه قرار گرفته اند ، در حالی که ۳۳ درصد از پاسخ دهندگان گفته اند که گاهی مجبور هستند هویت دینی خود را از ترس اقدامات اسلام هراسانه پنهان کنند و ۸۸.۲ درصد نیز گفته اند که از ترس مواجهه با واکنش تند اسلام هراسان از برخی سخنرانی ها و اقدامات خودداری می کنند.
۹۳.۷ درصد از پاسخ دهندگان اظهار کردند که اسلام هراسی بر سلامت روحی و روانی آنها تأثیر می گذارد.
این تحقیق همچنین نشان می دهد که تقریباً ۴۵ درصد از افراد بین ۱۸ تا ۲۹ سال بیشتر از هر گروه دیگری هویت دینی خود را پنهان کرده بودند.
این نظرسنجی دو دهه پس از حملات ۱۱ سپتامبر انجام شد که منجر به افزایش جنایات ناشی از نفرت علیه مسلمانان شده است و تجربیات ، واقعیت های زنده و تأثیرات روانی اسلام هراسی بر میلیون ها نفر از ساکنان آمریکا را ارائه می دهد.
Share/Save/Bookmark
مرجع : شبستان