حمله تروریستی مسلحانه به مسجدی در نیوزیلند چه نتیجه‌ای خواهد داشت؟
باعث ترس و وحشت مسلمانان می‌شود
باعث افزایش اسلام هراسی و رویگردانی از اسلام می‌شود
باعث گسترش و استقبال بیشتر از اسلام خواهد شد
مهاجرت مسلمانان به این کشورها متوقف حواهد شد
نمایش خبر در روز :
ماه :
  سال :
بخش :
۱۲۳
نگاهی به وضعیت اسلام‌هراسی در آمریکا
۲۰ مرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۵۷
اولین مطلبی که رسانه‌های آمریکایی تلاش می‌کنند به مخاطب خود القاء کنند این است که اعراب و مسلمانان تنها خشونت را به عنوان یک روش تبادل درک می‌کنند و در مواجه با مسائلی چون پیشرفت و روشنفکری، کاملا نادان هستند.
دکتر اسماعیل شفیعی سروستانی ، مدیر موسسه موعود
بر آن شدیم تا کتاب «پدران مهربان ما»، نوشته‌ی اسماعیل شفیعی سروستانی را معرفی کرده و درباره‌ی آن بنویسیم. کتابی که بحثی نو را مطرح می‌کند و تمام انسانها را وام‌دار پدرانی می‌داند که غفلت از جایگاه آنها، تبعات سوء فراوانی برای ما خواهد داشت. کتاب پدران مهربان ما، دیدگاهی راجع به «پدر» را که در آموزه‌های ...
آیدین آلتای، پژوهشگر ترکیه‌ای
آیدین آلتای، پژوهشگر ترکیه‌ای معتقد است، ضدیت با ایران و دوستی با اسرائیل دو محور اصلی سیاست‌های یک جریان انحرافی اسلام‌گرا موسوم به جماعت گولن است. او می‌گوید: گولنیست‌‌ها می‌گویند، می‌شود «اشهد ان محمدا رسول‌الله» را از اذان حذف کرد
آیدین آلتای، پژوهشگر ترکیه‌ای
آیدین آلتای، پژوهشگر ترکیه‌ای معتقد است که مطرح شدن گولن و ارتقا آن تا این سطح توطئه‌ای بود برای در هم شکستن و تحت کنترل در آوردن جنبش مقاومتی که در کل آناتولی شکل گرفته بود و روز به روز تقویت می‌شد.
حضرت آیت الله العظمی شبیری زنجانی
نزدیک 14 قرن از زیارت قبر شهیدان کربلا توسط فرزندان سید الشهداء و کاروان اسیران کربلا ، جابر بن عبدالله انصاری و عطیه کوفی می گذرد و امروز آن حرکت مبدا و خواستگاه یک حرکت عظیم است.
"آرنو فان دورن" عضو سابق حزب اسلام ستیز PVV هلند
۲۵ اسفند ۱۳۹۱ ساعت ۲۱:۳۶
"آرنو فان دورن" عضو سابق حزب اسلام ستیز PVV هلند و معاون سابق گرت ویلدرز اسلام ستیز مشهور هلندی، در گفتگویی از دلایل مسلمان شدنش، برخوردهای هم حزبیهایش با وی پس از مسلمان شدن، توصیه اش به غیرمسلمانان و از قصد سفرش به ایران خبر داد.
چگونه یک دی جی شیعه می‏شود؟
۹ اسفند ۱۳۹۱ ساعت ۲۱:۴۱
"احمد حنیف" تازه‌ مسلمان کانادایی در دانشگاه یورک تورنتو علوم سیاسی می‌خواند و به شدت بین دانشجویان شهرت داشت، دی‌جی بود.
محسن پاك آيين معاون پيشين سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي
۱۷ آبان ۱۳۹۱ ساعت ۲۱:۵۶
مساله اسلام هراسي و اسلام‌ستيزي ‌و حقوق بشر و آزادي‌هاي مدني و نسبت اين دو جريان با اسلام در غرب پديده‌اي است كه در سال‌هاي اخير همواره با نگاهي دقيق‌تر از سوي كارشناسان و پژوهشگران مورد تحقيق قرار گرفته است.
جیمز جنینگز، مدیر Conscience International از آتلانتا
ناوي پيلاي، کميسر عالي حقوق بشر سازمان ملل با اشاره به نقش نيروهاي امنيتي ميانمار در دامن زدن به خشونت‌ها، تحقيق درباره آزار دسته جمعي (مسلمانان) در اين کشور را خواستار شده است.
"محسن پاک‎آیین" سفیر سابق ایران در کشور تایلند
۳ مرداد ۱۳۹۱ ساعت ۲۳:۲۹
گزارش منابع مستقل هم حکایت از آن دارد که گروه‎‎های افراطی و قوم‎گرای «ماگ» با پشتیبانی پلیس و ارتش به کشتار و آتش زدن دهکده‎‎ها و مساجد مسلمانان پرداخته‎اند. دولت میانمار نیز که مسئولیت دفاع از حقوق ملت را دارد، برای جلوگیری از این جنایات اقدام جدی انجام نداده و حتی به‎گونه‎ای به جانب‎داری از گروه‎‎های ...
متن کامل مصاحبه اختصاصی شبکه چهارم سیما با «سید حسن نصرالله»
«سید حسن نصرالله» دبیرکل حزب الله لبنان در مصاحبه با صدا و سیما که از برنامه فراسو از شبکه چهار سیما پخش شد، به موضوعات مختلف داخلی، منطقه‌ای و بین‌المللی اشاره کرد.
علی صابونچی ، مدیر موسسه فرهنگی آرماگدون
هرچند ما از نظر اعتقادي با برخي از گروه‌هاي اختلاف داريم ولي بايد بر روي اشتراكاتمان تاكيد كنيم. اشتراكاتي مانند موضوع فلسطين و موضع يكسان در مورد رژيم صهيونيستي.
رالف شانمن، نویسنده و مفسر امریکایی
يک تحليل‌گر امريکايي به پرس تي‌وي گفته است، امريکا در تلاش براي ايجاد بازار جهاني به منظور فروش توليدات تسليحاتي خود، دامن زدن به اسلام‌هراسي را آغاز کرده است.
محمد جواد جعفرپور ، بازیگر نوجوان فیلم شکارچی شنبه
از مردم مي خواهم كه اين فيلم را ببينند. براي اين فيلم زحمت كشيده شده است. وقتي براي حمايت از فلسطينيان تظاهرات مي كنند اين فيلم را هم كه در همان رابطه است بيايند و ببينند و حمايت كنند.
دومین کشور شیعه‌‌‌ی جهان در بند دولتی سکولار
این روزها،‌ کمتر روزی است که بی اخباری از آذربایجان بگذرد؛ گویا دست‌‌‌‌هایی پنهان و آشکار برای حذف اسلام از کشوری که 93 درصد آن را مسلمانان تشکیل می‌‌‌دهند، کمر همت بسته‌‌‌‌‌اند. این مطلب گفت‌‌‌و‌‌گویی تحلیلی با «برهان حشمتی»، مدیر سیمای آذری شبکه‌‌ی جهانی سحر در خصوص آخرین اخبار از حادثه‌‌ایی است که ...
مصیب نعیمی کارشناس مسائل خاورمیانه
۱۲ آذر ۱۳۹۰ ساعت ۱۸:۳۱
نعیمی کارشناس مسائل خاورمیانه با بیان این که گرایش ملت های مسلمان منطقه به گروه های اسلامی امری طبیعی است ، به تلاش غرب برای اسلام ستیزی و اسلام هراسی اشاره کرد و گفت : مسلمان بودن این مردم و همچنین تجربه تلخ از دوران استعمار و سلطه غیر مستقیم ابرقدرتها دلیل تمایل مردم کشورهای عربی به سمت اسلام گرایان ...
پروفسور لاورنس دیویدسون استاد دانشگاه وست‎چستر آمریکا
به مناسبت سالگرد 11 سپتامبر و طرح دوباره موضوع اسلام‎ستیزی، گفت‎وگوی کوتاهی با پروفسور «لاورنس دیویدسون»، استاد دانشگاه وست چستر آمریکا و کارشناس خاورمیانه و سیاست خارجی آمریکا، انجام دادیم که از نظر می‎گذرد.
دکتر «محمدصادق کوشکی»
«محمدصادق کوشکی»، عضو هیأت علمی دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران، نظرات ویژه‎ای درباره جریان اسلام‎هراسی دارد. او ریشه‎‎های اسلام‎هراسی را در قبل از 11 سپتامبر و دوران پیروزی انقلاب اسلامی می‎داند؛ نظرات او را باهم می‎خوانیم.
دکتر محمدهادی همایون، معاون آموزشی دانشگاه امام صادق (ع)
معاون آموزشی دانشگاه امام صادق (ع) معتقد است با شکست هالیوود در تحریف تاریخ، دشمن این بار از طریق کشورهای اسلامی و ساخت آثاری چون "معاویه و حسن و حسین" وارد عمل شده است.
"تشديد اسلام ستيزي در جامعه امريکا"
۲۰ شهريور ۱۳۸۹ ساعت ۲۳:۴۶
رسانه‌هاي امريکا با تروريست خواندن مسلمانان، به اسلام‌ستيزي روي آورده‌اند تا از حمايت عمومي در جنگ افغانستان و عراق برخوردار شوند.
۱۲۳