راه اندازی کمپین آنلاین «همه با هم علیه نفرت» در فنلاند
راه اندازی کمپین آنلاین «همه با هم علیه نفرت» در فنلاند
انجمن ضد نژادپرستی که یک سازمان غیردولتی در فنلاند است برنامه ای را برای نظارت بر حوادث ناشی از نفرت به نام «همه با هم علیه نفرت» راه اندازی کرده است.
دوشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۲۳
کد مطلب: 7075
به نقل از « yle.fi»، انجمن ضد نژادپرستی که یک سازمان غیردولتی در فنلاند است برنامه ای را برای نظارت بر حوادث ناشی از نفرت به نام «همه با هم علیه نفرت» راه اندازی کرده است.
این برنامه به کاربران امکان می دهد تا رویدادهای ناشی از نفرت په به صورت و چه به صورت آنلاین را گزارش دهند.
سازمان دهندگان می گویند که هدف از این طرح کاهش حوادث ناشی از خصومت یا تعصب است.
«آکونا اونون» از انجمن ضد نژادپرستی گفت : گزارش نشدن میزان جرایم ناشی از نفرت به پلیس یک مشکل شناخته شده است و به همین دلیل ما به یک ابزار ساده تر برای کمکب به قربانیان اسلام هراسی و نژاد پرستی نیاز داریم.
وی افزود: این بستر آنلاین اطلاعات مربوط به حوادث نفرت در فنلاند را جمع آوری می کند و این در حالی است که مردم همیشه باید از طریق کانال های رسمی جرایم نفرت را به پلیس گزارش دهند.
اونون گفت که این پروژه که با بودجه اتحادیه اروپا اجرایی می شود هدف خود را رسیدگی به آزار و اذیت شهروندان به ویژه مسلمانان فنلاند تصویف کرده است.
این بستر آنلاین همچنین بخشی از تلاش گسترده وزارت دادگستری است که به مردم آموزش می دهد تا سخنان ناشی از نفرت را تشخیص دهند.
اونون توضیح داد که پلیس فقط اطلاعات مربوط به جرایم گزارش شده را جمع آوری می کند ، اما ما می خواهیم اطلاعات مربوط به انواع آزارها را جمع آوری کنیم. مبارزه با نفرت در جامعه به عهده همه است چرا که معتقدیم در یک کشور همه باید بتوانند بدون ترس زندگی کنند.
Share/Save/Bookmark
مرجع : شبستان