رشد ۱۲۲ درصدی جرائم ضداسلامی در کالیفرنیا
رشد ۱۲۲ درصدی جرائم ضداسلامی در کالیفرنیا
نتایج تحقیقات جدید نشان داد که جرائم ناشی از احساس نفرت علیه مسلمان در ایالت کالیفرنیای آمریکا در فاصله سال‌های ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۵، ۱۲۲ درصد افزایش یافته است.
يکشنبه ۴ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۰۰
کد مطلب: 4979
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از روزنامه «لس‌آنجلس تایمز»، تحقیقات پژوهشگران مرکز پژوهش نفرت و افراط‌گرایی در دانشگاه ایالتی کالیفرنیا واقع در شهر «سن برناردینو» نشان از این افزایش ناگهانی جرائم ضداسلامی دارد.
این افزایش ناگهانی در کالیفرنیا همزمان با موج جرائم ضداسلامی در سراسر آمریکا رخ داده که دلیل آن به مسائل متعددی بر می‌گردد.
گفتمان سیاسی ضداسلامی برخی کاندیداهای انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا از جمله «دونالد ترامپ» و پیشنهاد او برای منع ورود مسلمانان به آمریکا از جمله دلایل این افزایش ناگهانی احساسات منفی علیه مسلمانان است.
همچنین چند حمله تروریستی مسلحانه که به حامیان داعش نسبت داده شد و یکی از آن‌ها در شهر «سن‌برناردینو» در ایالت کالیفرنیا به وقوع پیوست، نیز از جمله دلایل مهم افزایش اسلام‌هراسی در میان مردم این ایالت است.
برایان لوین، مدیر مرکز پژوهش نفرت و افراط‌گرایی دانشگاه ایالتی کالیفرنیا در سن برناردینو می‌گوید: بعد از حمله مسلحانه سن برناردینو، ما شاهد جهش چشمگیری در افزایش جرائم ناشی از نفرت علیه مسلمانان بودیم که آتش زدن مسجدی در منطقه «ریورساید» یکی از این جرائم بود.
نتایج این گزارش بر مبنای آمارهای منتشر شده از جرائم ناشی از نفرت در ۲۰ ایالت آمریکا به دست آمده است. بسیاری از ایالت‌های آمریکا هنوز آماری از میزان جرائم ناشی از نفرت علیه مسلمانان اعلام نکرده‌اند.
آمارهای اعلام شده نیز عموماً با رقم واقعی، فاصله قابل توجهی دارد زیرا بسیاری از موارد به دلیل ناامیدی از پیگیری و یا عواقب ارائه گزارش، به پلیس گزارش نمی‌شود و بسیاری نیز در زمره جرائم ناشی از نفرت طبقه‌بندی نمی‌گردند.
بنابر نتایج این پژوهش میزان جرائم ناشی از نفرت علیه مسلمان در ۲۰ ایالت آمریکا در فاصله سال‌های ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۵، ۷۸ درصد افزایش داشته است.
نکته جالب توجه این است که بعد از سخنرانی ترامپ مبنی بر لزوم منع ورود مسلمانان به آمریکا، در مدت ۵ روز تعداد جرائم ضداسلامی ثبت شده ناگهان حدود ۸۸ درصد افزایش می‌یابد.
کوین گریشام، معاون مرکز پژوهشی دانشگاه ایالتی کالیفرنیا می‌گوید: این پژوهش نشان داد که سخنان رهبران سیاسی می‌تواند تفاوت قابل‌توجهی در ارتکاب جرائم ایجاد کند.
Share/Save/Bookmark
مرجع : ایکنا