برگزاری تجمع مسلمانان عليه برنامه جاسوسی پليس نيويورک
برگزاری تجمع مسلمانان عليه برنامه جاسوسی پليس نيويورک
مسلمانان نيويورك با برگزاري يك تجمع در منطقه منهتن اين شهر، به سياست جاسوسي و گردآوري اطلاعات پليس نيويورك عليه مسلمانان و مساجد آن ها اعتراض كردند.
شنبه ۱ تير ۱۳۹۲ ساعت ۰۸:۱۵
کد مطلب: 1611
به گزارش «آرماگدون» ، صدها نفر از مسلمانان نيويورك با برگزاري يك تجمع در منطقه منهتن اين شهر، به سياست جاسوسي و گردآوري اطلاعات پليس نيويورك عليه مسلمانان و مساجد آن ها اعتراض كردند.
در اين تجمع كه در مقابل يكي از دفتار مركزي پليس نيويورك برگزار شد، راهپيمايان با حمل پلاكاردهايي به آنچه فشار و تبعيض پليس خواندند اعتراض كردند.
تجمع كنندگان بويژه به برنامه پليس نيويورك براي جاسوسي و زير نظر گرفتن مسلمانان و فعاليت هاي آن ها در مساجد بشدت اعتراض كرده و آن را نقض حقوق مسلمانان دانستند.
به گفته آنها باورهاي نادرستي درباره مسلمانان در پليس نيويورك وجود دارد كه بايد عميقا مورد بازنگري قرار گيرند.
اين تجمع پس از آن برگزار مي شود كه چندي پيش مركز ائتلاف آزادي هاي مدني براي مسلمانان آمريكا يك برنامه گسترده جاسوسي پليس نيويورك عليه مسلمانان را افشا و اعلام كرد: نقض حقوق مسلمانان در شهر نيويورك توسط پليس اين شهر غيرقابل تصور بوده و زنگ خطر را نه تنها براي جامعه مسلمانان بلكه براي همه كساني كه نگران حقوق شهروندي مردم آمريكا هستند به صدا در آورده است.
بر اساس اين گزارش، از سال ۲۰۰۲ پليس نيويورك با كاربرد روش هاي مختلف دست به جاسوسي از مسلمانان نيويورك زده است.
در بسياري از موارد پليس نيويورك تلاش كرده كساني را از ميان مسلمانان براي جاسوسي استخدام كند.
بر اساس گزارش ها و مصاحبه هايي كه مركز ائتلاف آزادي هاي مدني براي مسلمانان آمريكا در اختيار دارد، پليس نيويورك از روش هاي تهديد آميز، از جمله لغو اقامت در آمريكا، براي وادار كردن مسلمانان به همكاري استفاده كرده است.
Share/Save/Bookmark
مرجع : ایرنا