افشای برنامه مخفی پلیس آمریکا برای جاسوسی از مسلمانان
افشای برنامه مخفی پلیس آمریکا برای جاسوسی از مسلمانان
دو تن از خبرنگاران مطرح آسوشیتدپرس، که برنده جایزه پولیتز نیز شده اند و مکالمات آنها توسط وزارت دادگستری آمریکا ضبط شده است، فاش ساخته اند که پلیس نیویورک در سال 2011 برنامه مخفی ویژه ای برای جاسوسی از مسلمانان داشته است.
چهارشنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۲ ساعت ۱۷:۳۷
کد مطلب: 1566
به گزارش «آرماگدون» ، به دنبال فاش شدن رسوایی مربوط به جاسوسی دولت آمریکا از خبرگزاری آسوشیتدپرس، ابعاد جدیدی از این ماجرا افشا شده است.
دو تن از خبرنگاران مطرح این خبرگزاری که برنده جایزه پولیتز نیز شده اند و مکالمات آنها توسط وزارت دادگستری آمریکا ضبط شده است، فاش ساخته اند که پلیس نیویورک در سال ۲۰۱۱ برنامه مخفی ویژه ای برای جاسوسی از مسلمانان داشته است.
خبرگزاری آسوشیتدپرس در این خصوص اظهار داشته است که مکالمات تلفنی آدام گلدمن و مت آپوزو جزء بیست خط تلفنی هستند که مخفیانه توسط وزارت دادگستری آمریکا مورد جاسوسی قرار گرفته اند.
گلدمن و آپوزو در سال ۲۰۱۱، جاسوسی و پایش گسترده از اجتماع مسلمانان در شمال شرقی آمریکا توسط پلیس نیویورک را فاش ساخته اند. بر این اساس، آشکار شده است که پلیس نیویورک، مساجد، قهوه خانه ها و کتابخانه های مسلمانان را از وست چستر گرفته تا نیوجرسی زیر نظر داشته اند و تلاش نموده‌اند به شعاع ۲۵۰ مایلی در هر مسجدی برای خود منبع جاسوسی و خبری ایجاد کنند.
افشا این خبر خشم و نگرانی مسلمانان در آمریکا را موجب شده است.
سال گذشته نیز مردی در نیویورک فاش ساخت که پلیس از او ساخته بود در یکی از سخنرانی های انجمن دانشجویان مسلمان کالج عدالت کیفری جان جی (John Jay College of Criminal Justice) حاضر شود و جاسوسی کند.
بر اساس قوانین ایالات متحده هر گونه شنود در این کشور ممنوع و غیرقانونی می باشد.
Share/Save/Bookmark
مرجع : شبکه خبر