کنفراس مبارزه با "اسلام هراسی" در استانبول و درخواست برای اقدام جدی
کنفراس مبارزه با "اسلام هراسی" در استانبول و درخواست برای اقدام جدی
کنفرانس سه روزه مبارزه با اسلام هراسی در استانبول با محوریت بیان استراتژی‌ها و سیاست‌های لازم برای مقابله با اسلام هراسی پایان یافت.
دوشنبه ۲۰ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۱۱
کد مطلب: 6517
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از خبرگزاری آناتولی، این کنفرانس سه روزه به میزبانی "مرکز امور جهانی و اسلام دانشگاه صباح الدین زعیم" در استانبول برگزار شد.
سلمان سعید از دانشگاه لیدز در انگلیس و کارشناس مسائل اسلام در این کنفرانس گفت: اسلام هراسی یک اتفاق نیست و مردم به صورت اتفاقی در دام اسلام هراسی نمی‌افتند، بلکه این مساله به آنها تحمیل می‌شود. بر همین اساس سازمان همکاری اسلامی باید این مساله را جدی تلقی کرده و در این باره اقدام کند.
وی ادامه داد: مسلمانان نباید خود را به این تفکر محدود کنند که اسلام هراسی به دلیل ناسیونالیم اعمال می‌شود.
همچنین حاتم بازیان، استاد دانشگاه کالیفرنیا-برکلی گفت: اسلام هراسی به طور سیستماتیک افراد و موسسات را مورد هدف قرار می‌دهد.
وی ادامه داد: باید برای مبارزه با اسلام هراسی هرچه سریعتر سرمایه‌گذاری شود.
بوراک اردمیر یکی از اعضای هیات ترکیه به اتحادیه اروپا، با اشاره به لابی‌گری‌های یهودیان و ارامنه در آمریکا گفت: مسلمانان جهان باید سازماندهی شوند. باید هنر، فیلم و ادبیات خود را برای مبارزه با اسلام هراسی ایجاد کنند.
محمد گورمز، رئیس پیشین اداره امور مذهبی ترکیه در این کنفرانس درباره نقش مسلمانان برای مبارزه با اسلام هراسی سخنرانی کرد.
در این کنفرانس بین‌المللی سه روزه کارشناسانی از کشورهای دیگر نیز حضور دارند.
Share/Save/Bookmark
مرجع : ایسنا