حمایت مدرسه آمریکایی از معلم محجبه
حمایت مدرسه آمریکایی از معلم محجبه
مدرسه «داکولا» در ایالت جورجیا معلم محجبه مسلمان را پس از دریافت پیام تهدید مورد حمایت قرار داد.
سه شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۵۴
کد مطلب: 5112
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از پایگاه خبری «cleveland»، «مایرا تلی»، معلم ۲۴ ساله مسلمان در دبیرستان «داکولا» در ایالت جورجیا نامه‌ای نژادپرستانه و تهدیدآمیز با امضای آمریکا در کلاس خود دریافت کرد که نویسنده ناشناس از او خواسته بود با روسری که بر سر می‌کند، خود را حلق‌آویز نماید.
برایان لانگ، مدیر دبیرستان با ارسال بیانیه‌ای در وب‌سایت مدرسه گفت: مقامات مدرسه به‌طور جدی در حال پیگیری این تهدید هستند و تلاش می‌کنند عامل آن را شناسایی کنند.
در این بیانیه آمده است: ما در داکولا وضعیت دشواری را برای متحد کردن مردم و مسلمانان به جای پراکنده کردن آن‌ها بکار خواهیم گرفت، پس همه کنار خانم معلم می‌ایستیم تا به او نشان دهیم این پیام تهدید، آمریکا یا داکولا نیست.
تلی در پیامی در صفحه فیس‌بوک خود با توصیف حمایت مقامات مدرسه و دانش‌آموزان نوشت:‌ از دست کسی که این پیام تهدید را نوشته است، عصبانی نیستم زیرا معتقدم کینه داشتن از کسی نتیجه مثبتی ندارد.
وی در ادامه نوشت: امیدوارم پیام‌های مرا در همین صفحه دنبال کنید تا ببینید چه اندازه مردم از سراسر دنیا پیام‌های محبت‌آمیز در حمایت از من ارسال کرده‌اند. دنیا زمانی بهترین جا خواهد بود که همه ما تلاش کنیم همدیگر را درک و حمایت کرده و نسبت به هم دلسوز باشیم.
معلم مسلمان در گفت‌وگو با روزنامه آتلانتا گفت: انتخاب ترامپ مردم را برای اعمال تبعیض‌نژادی جسور کرده است.
وی افزود: در دوره‌ای زندگی می‌کنیم که پر از درگیری و اختلاف است و مسئله مهم این است به دانش‌آموزان عدم پذیرش و مخالفت محترمانه را یاد بدهیم.
Share/Save/Bookmark
مرجع : ایکنا