«سیتی حاتامان»، بانوی مسلمان فیلیپینی و نماینده حزب میندانائو
«سیتی حاتامان»، بانوی مسلمان فیلیپینی و نماینده حزب میندانائو
 
داخلی صفحه آخر خبر
درخواست قانون ‌گذاران فیلیپین برای تصویب قانون حمایت از حجاب اسلامی
قانون‌گذاران مسلمان فیلیپینی تصویب لایحه‌ای جدید برای حمایت از حق بانوان در استفاده از حجاب اسلامی در این کشور را خواستار شدند.
سه شنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۲ ساعت ۱۱:۴۳
کد مطلب: 2329
به گزارش «آرماگدون» ، «سیتی حاتامان»، بانوی مسلمان فیلیپینی و نماینده حزب میندانائو، به منظور حمایت از حق بانوان مسلمان در استفاده از حجاب، لایحه‌ای با عنوان «قانون حمایت از برابری» را به پارلمان این کشور ارائه داده است.
این لایحه با هدف منع تبعیض علیه بانوان محجبه از سوی مؤسسات، نهادها و سازمان‌ها در فیلیپین تنظیم شده است.
لایحه پیشنهادی حاتامان از سوی نمایندگان مسلمان پارلمان فیلیپین نیز مورد حمایت قرار گرفته است.
حاتامان می‌گوید: ما در تلاشیم تا دیگر نمایندگان پارلمان را نیز برای حمایت از این لایحه متقاعد کنیم.
وی افزود: وضع قوانین حمایت از حجاب سبب حفظ بانوان محجبه در برابر تبعیض‌های موجود در جامعه فیلیپین خواهد شد.
سیتی حاتامان، همسر حاکم منطقه خودمختار و مسلمان‌نشین میندانائو، که خود نیز در معرض تبعیض‌ و تحقیر به خاطر استفاده از حجاب قرار گرفته است، اقدام به ارائه این لایحه کرد.
وی در جریان همایشی که به مناسبت روز جهانی در مرکز اسلامی «شریف کابون سوآن» در میندانائو برگزار شد به بیان تجربه تلخ خود پرداخت.
وی عنوان کرد که یکبار با همسرش که در آن زمان از اعضای کنگره فیلیپین بود، برای شرکت در برنامه‌ای دعوت شدند که به خاطر حجابش به او و همسرش اجازه ورود به برنامه داده نشد.
وی گفت: «این تجربه تلخ و تحقیرکننده، سبب تقویت ایمان من شد و هنگامیکه به عضویت حزب میندانائو درآمدم به صراحت اعلام کردم که من یک مسلمان محجبه هستم و بانوان مسلمان نباید به دلیل فضای جامعه احساس خجالت کنند».
مسلمانان حدود ۸ درصد جمعیت فیلیپین را که بیشتر آن‌ها کاتولیک هستند، تشکیل می‌دهند. آنان با جمعیتی حدود ۵ میلیون نفر عموماً در منطقه میندانائو که غنی از معادن معدنی است زندگی می‌کنند.
اسلام در قرن سیزدهم، حدود ۲۰۰ سال پیش از مسیحیت به سرزمین فیلیپین رسیده است.
Share/Save/Bookmark
مرجع : ایکنا