محمد گورمز، رئیس سازمان امور دینی ترکیه
محمد گورمز، رئیس سازمان امور دینی ترکیه
 
اسلام هراسی؛ دستاویزی برای تبلیغات انتخاباتی سیاستمداران اروپایی
محمد گورمز، رئیس سازمان امور دینی ترکیه، در کنفرانس «رهبران جوامع اسلامی اروپا» در كرواسی اسلام هراسی را دستاویزی برای تبلیغات انتخاباتی اروپا عنوان و تأکید کرد: استفاده سیاستمداران اروپایی از موضوع اسلام هراسی برای پیروزی در انتخابات مغایر با ارزش‌های انسانی است.
پنجشنبه ۹ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۳۷
کد مطلب: 4519
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از پایگاه خبری «WB»، گورمز گفت: استفاده سیاستمداران اروپایی از موضوع اسلام هراسی برای جمع کردن رأی مردم نه تنها نقض ارزش‌های اروپایی بلکه مغایر با ارزش‌های انسانی است.
وی ادامه داد: سیاستمدارانی که از طریق گسترش پدیده اسلام هراسی می‌خواهند پیروز شوند خلاف جهت ارزش‌های اروپا، ارزش‌های انسانی و اصل احترام به دیگران که یک ارزش جهانی است حرکت می‌کنند این در حالی است که این ارزش ها نباید به هیچ وجه از بین رود؛ این وضعیت وخیمی است و نشان می‌دهد که ترس، نفرت و دشمنی در سیاست به جوامع نیز کشیده شده است.
رئیس سازمان امور دینی ترکیه همچنین در سخنرانی خود از کرواسی به عنوان نمونه‌ای برای اروپا در زمینه رفتار صلح آمیز و عادلانه با پیروان همه ادیان تقدیر کرد.
گورمز افزود: قرن‌ها پیش زندگی مسلمانان، مسیحیان و دیگر ادیان در اروپا ممکن بوده، چرا امروز چنین چیزی در اروپای مدرن نباید وجود داشته باشد؟ ما باید این شرایط را تغییر دهیم.
گفتنی است، کنفرانس دو روزه «رهبران جوامع اسلامی اروپا»، به مناسبت یکصدمین سال رسمیت یافتن دین اسلام در قانون اساسی کرواسی از هفتم ارديبهشت‌ماه به مدت دو روز در محل مرکز اسلامی زاگرب و مرکز تئاتر ملی شهر زاگرب برگزار شد؛ در اين راستا آیت‌الله تسخیری و جمعي از رهبران مذهبی ۱۴ کشور از جمله استرالیا، سوئد، اوکراین، بوسنی، ترکیه، مقدونیه، آلبانی، مجارستان، روسیه، بلژیک، نوروژ و انگلستان در این کنفرانس حضور یافتند.
Share/Save/Bookmark
مرجع : ایکنا