استفاده کاندیدای مصری از قرآن در تبلیغات انتخاباتی جنجال‌آفرین شد
داخلی صفحه آخر خبر
استفاده کاندیدای مصری از قرآن در تبلیغات انتخاباتی جنجال‌آفرین شد
یک کاندیدای مصری در تبلیغات انتخابات پارلمانی در این کشور با الصاق عکس خود به بخشی از قرآن، موجب نارضایتی شدید مردم و کاربران شبکه‌های اجتماعی شد.
سه شنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۵۲
کد مطلب: 3886
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی «البوابة نیوز»، «محمد الضبعاوی»، کاندیدای انتخابات پارلمانی مصر، در پاسخ به خشم و نارضایتی مردم و کاربران شبکه‌های اجتماعی گفت: مردم می‌توانند عکس‌های مرا بردارند و تصویر بخش قرآنی را حفظ کنند.
فعالان شبکه‌های اجتماعی اعلام کردند: «انقلابی که در ۳۰ ژوئن ضد اعضا و انصار اخوان‌المسلمین و محمد مرسی، رئیس جمهور برکنارشده مصر رخ داد، به دلیل سوءاستفاده اخوان‌المسلمین از دین در فرآیند سیاسی و سخن به نام دین بود».
فعالان شبکه‌های اجتماعی، مقابله جدی با مخالفان و تاجران با دین را خواستار شدند.
این در حالی است که اهالی استان الاقصر تأکید کردند که دولت و کمیته عالی انتخابات استفاده از مراکز عبادی، مساجد و کلیساها را در تبلیغات انتخاباتی ممنوع کرده است، پس چگونه به یک کاندید انتخابات اجازه استفاده از کتاب خدا که نام و نماد انتخاباتی خود را بر آن درج کرده، داده شده است؟!
این کاندیدای انتخابات پارلمانی در پاسخ به فعالان و مردم استان الاقصر گفت: این تبلیغ به مثابه یک هدیه بود و نیاز به این همه جنجال‌آفرینی در شبکه‌های اجتماعی نبود.
از سوی دیگر، «احمد عمر هاشم»، رئیس سابق دانشگاه الازهر و عضو علمای ارشد الازهر، در یک بیانیه مطبوعاتی گفت: کاندیدایی که عکس خود را بر بخش‌هایی از قرآن می‌چسباند، گناهکار است و گناه کبیره مرتکب می‌شود.
وی با تأکید بر حرمت قرآن گفت: کاندیدایی که این اشتباره را مرتکب می‌شود، صلاحیت این مسئولیت را ندارد.
Share/Save/Bookmark