رونمایی از آثار جدید اسلام‌شناس قرقیزی
رونمایی از آثار جدید اسلام‌شناس قرقیزی
آثار جدید قادر مالک اف، اسلام‌شناس و کارشناس مسائل سیاسی قرقیزستان با عناوین «جوانان مسلمان: ارزش‌ها و اولویت‌ها» و «اسلام و دولت» رونمایی شد.
پنجشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۶ ساعت ۰۳:۳۲
کد مطلب: 6283
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی؛ مراسم رونمایی از آثار جدید قادر مالک اف، اسلام‌شناس و کارشناس مسائل سیاسی قرقیزستان با حضور سفیر و رایزن فرهنگی ایران در قرقیزستان و جمعی از شخصیت‌های فرهنگی بیشکک در کتابخانه ملی این كشور، برگزار شد.
قادر مالک اف در کتاب «جوانان مسلمان: ارزش‌ها و اولویت‌ها» به موضوعاتی نظیر تربیت فکری، معنوی و اخلاقی جوانان مسلمان، رویکرد آنان نسبت به جهان پیرامون، جامعه و دولت از زاویه دید اسلام و ارزش‌های معنوی آن پرداخته است.
وی همچنین در کتاب «اسلام و دولت» موضوع هماهنگی اسلام معتدل سیاسی با نظام‌های سیاسی مختلف از نظام پادشاهی تا دموکراسی و سوسیالیسم و نیز نظام‌های مختلف سکولاریستی با توجه به رشد روزافزون دین و دینداری در جامعه را بررسی كرده است.
نگارنده با بررسی تطبیقی رویکرد اسلام و دولت قرائت‌های متفاوتی از آن در کشورهای اسلامی نزدیک و میانه ارائه می‌دهد و به این نتیجه می‌رسد که برقراری گفت‌وگوی اسلام با سکولاریسم به منظور تقویت مبانی دولت‌های ملی و نیز استفاده از ظرفیت‌های اسلام جهت تضمین امنیت در دولت‌ها با توجه به گرایشات و چالش‌های جدید پیش‌روی کشورهای جهان اسلام از ضرورت‌های این دوره است.
Share/Save/Bookmark