داخلی صفحه آخر خبر
رونمایی از کتاب «اسلام برای مبلغین ارتدوکس» در روسیه
کتاب آموزشی «آشنایی با اسلام برای مبلغین ارتدوکس» به زبان روسی به تألیف فعالان مسلمان برجسته و کارشناسان اسلام در مسکو چاپ و رونمایی شد.
يکشنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۴:۲۴
کد مطلب: 5375
به گزارش «آرماگدون»، رایزنی فرهنگی ایران در مسکو با اعلام خبر رونمایی از این کتاب در شصت‌و‌هفتمین شماره هفته‌نامه جامعه و فرهنگ روسیه امروز آورده است: «رمان سیلانتیف» استاد دانشگاه زبان‌شناسی مسکو و متخصص مسائل دینی، «گیورگی ماکسیموف» روحانی ارتدوکس و همچنین مفتی «فرید سلمانوف» و «ولی الله یاکوپوف» عالمی دینی که در سال ۲۰۱۲ کشته شد، در تألیف کتاب آموزشی آشنایی با اسلام برای مبلغین ارتدوکس همکاری داشته‌اند.
رمان سیلانتیف، استاد دانشگاه زبان‌شناسی مسکو در این باره گفت: دو تن از رهبران دینی اسلامی نیز در تألیف این کتاب همکاری کرده‌اند که با تبیین نقطه‌نظرات مسلمانان در آموزه‌های دینی اسلامی بر اعتبار و درستی محتوای کتاب افزوده‌اند.
این کتاب ۴۶۴ صفحه‌ای با تیراژ سه هزار نسخه به چاپ رسیده است و مهم‌ترین مسائل دین اسلام را برای مبلغین ارتدوکس و سایر افراد علاقه‌مند به اسلام توضیح می‌دهد که از جمله آنها آموزه‌های دینی، فرهنگ معاصر اقوام مسلمان روسیه، ویژگی‌های گفتگوی ادیان، اختلافات مسلمانان و مسیحیان و راه‌های تشخیص فرقه‌های اسلامی که برای جامعه روسیه خطرناک هستند، است.
خوانندگان این کتاب می‌توانند با خصوصیات تمامی سازمان‌های اسلامی متمرکز در روسیه و بیوگرافی ۱۰۰ عالم دینی اسلامی برجسته آشنا شده و اطلاعات کافی درباره جوامع اسلامی هر یک از مناطق این کشور و همچنین ویژگی‌های اصلی مسلمانانی را که به تازگی به اسلام گرویده‌اند، کسب کنند.
مراسم رونمایی از این کتاب در یکی از جلسات پانزدهمین خوانش میلاد مسیح(ع) در مسکو برگزار ‌شد.
Share/Save/Bookmark