اوباما: تبعیض علیه مسلمانان خلاف ارزش‌های آمریکایی است
اوباما: تبعیض علیه مسلمانان خلاف ارزش‌های آمریکایی است
رئیس جمهوری آمریکا حضور مهاجران مسلمان در جامعه این کشور را مورد تحسین قرار داد و گفت: ‌هرگونه اقدام برای تبعیض علیه آنها باعث سوءاستفاده تروریست‌ها می‌شود و این امر خلاف ارزش‌های آمریکایی است.
جمعه ۱ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۳۰
کد مطلب: 4780
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از خبرگزاری رویترز، باراک اوباما، رییس جمهوری آمریکا در جریان مراسمی در کاخ سفید گفت: مسلمانان آمریکایی همانند سایر اعضای جامعه آمریکا میهن پرست هستند و در جامعه ایالات متحده ادغام شده‌اند. اینکه خانواده مسلمانان برای چندین نسل در آمریکا بوده‌اند یا به تازگی وارد کشور شده‌اند، بخشی از جامعه ما هستند.
دولت اوباما به خاطر پذیرش ۱۰ هزار مهاجر سوری در سال جاری میلادی با انتقادهایی روبه‌رو شده است و برخی از جمهوری خواهان با این اقدام مخالفت کرده‌اند که در رأس آنها دونالد ترامپ، نامزد پیشروی جمهوری خواهان در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا است که به وضوح با حضور مهاجران مسلمان در کشور مخالفت کرده است.
البته اوباما در این مراسم نامی از ترامپ نبرد اما گفت: سیاست‌های تبعیض‌آمیز علیه مسلمانان در آمریکا با ارزش‌های آمریکایی مغایرت دارد.
رییس‌جمهوری آمریکا ادامه داد:‌ کنار گذاشتن و به حاشیه راندن مسلمانان در آمریکا باعث تقویت تروریست‌هایی چون داعش می‌شود. این یک سیاست هوشمندانه برای امنیت ملی نیست.
Share/Save/Bookmark
مرجع : ایکنا