روزشمار حملات اسلام‌ستیزانه در آمریکا به روایت لس‌آنجلس تایمز
روزشمار حملات اسلام‌ستیزانه در آمریکا به روایت لس‌آنجلس تایمز
ز پیدا شدن سر بریده شده یک خوک در مسجد فیلادلفیای شمالی تا هتک حرمت به مجلد قرآن همگی بیانگر آن است که حملات به مسلمانان در ایالات متحده در حال افزایش است.
چهارشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۴۸
کد مطلب: 4077
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از روزنامه «لس آنجلس تایمز»، در مقاله‌ای که دیروز، ۱۷ آذرماه، در این روزنامه پرتیراژ آمریکایی منتشر شد به صراحت عنوان شده است که میزان هتک حرمت مساجد و تهدید مسلمانان از زمان حملات تروریستی پاریس و سپس حادثه تیراندازی سن‌برناردینو کالیفرنیا با افزایش قابل توجهی مواجه بوده است.
ابراهیم هوپر، سخنگوی شورای روابط اسلام و آمریکا (CAIR) با موضع‌گیری در این باره گفت: پیدا شدن سر بریده یک خوک در مسجدی در فیلادلفیا، تعرض به دختر مسلمان در مدرسه‌ای در نیویورک، ارسال نامه ناشی از نفرت و نژادپرستی به مسجد نیوجرسی تنها نمونه‌ای از تعداد پرشمار نامه‌های تهدید آمیز و جرایم ناشی از نفرت و تبعیض علیه مسلمانان آمریکایی است.
وی گفت: پس از حادثه حمله تروریستی به دفتر مجله شارلی ابدو در ژانویه سال جاری در پاریس که منجر به افزایش موج اسلام هراسی شد ما طی هفته‌های اخیر باز هم شاهد اوج گرفتن این پدیده آن هم به صورت شدیدتر از گذشته هستیم که در ذیل تنها به نمونه‌هایی از این دست در دو ماه اخیر(دسامبر و نوامبر ۲۰۱۵) اشاره می‌شود:
۸ دسامبر: گزارش دریافت نامه تهدید آمیز در مسجد شهر نیوجرسی که خطاب به مسئولان مسجد ضمن «شیطان» توصیف کردن مسلمانان، آنان را انسا‌ن‌های «سربار»‌ی خوانده بود که باید خاک آمریکا را ترک کنند و به «بیابا‌ن‌»‌های خود برگردند.

۷ دسامبر:
ـ پیدا شدن سر بریده یک خوک در مسجد فیلادلفیا توسط نگهبان مسجد.
ـ دونالد ترامپ نامزد جنجالی انتخابات آتی ریاست‌جمهوری آمریکا با تکرار موضع اسلام‌ستیزانه خود جلوگیری از ورود همه مسلمانان به خاک این کشور را خواستار شد و ادعا کرد بسیاری از مسلمانان از آمریکایی‌ها نفرت دارند و ورود آن‌ها به منزله حملات بیشتر در خاک آمریکا است.
ـ حمله فیزیکی یک مشتری اسلام‌ستیز و نژادپرست به مالک فروشگاه غذایی «فاطمه» و تهدید «همه مسلمانان» به مرگ از سوی وی.

۲ دسامبر: پیدا شدن یک جلد قرآن کریم در نزدیکی فروشگاه البسه اسلامی در شهر «آناهایم». این قرآن در اقدامی منافی ارزش‌های اسلامی مورد شلیک گلوله‌های تفنگ واقع شده و حفر‌های زیادی در آن ایجاد شده بود.

۲۶ نوامبر: راننده تاکسی و مسلمان مراکشی ۳۸ ساله در شهر پتزبورگ توسط یک فرد مسلح به ضرب گلوله مجروح شد.

۲۱ نوامبر: برپایی تظاهرات مسلحانه و ضد اسلامی توسط گروهی افراطی در نزدیکی مرکز اسلامی ایروینگ در حومه شهر دالاس و تهدید مسلمانان به مرگ.

۱۹ نوامبر:
ـ خارج کردن دو مسافر فلسطینی-آمریکایی از هواپیما تنها به دلیل این که آن دو عربی با یکدیگر صحبت می‌کردند.

ـ حمله یک ناشناس به دانشجوی مسلمان و محجبه دانشگاه سان دیاگو در پارکینگ دانشگاه، بر زمین انداختن مقنعه وی و به کار بردن جملات اهانت‌‌آمیز در خطاب به او.

ـ قرار دادن یک بمب تقلبی در مسجد دارالهجره در شهر فالس چرچ در ایالت ویرجینیا با هدف نسبت دادن تروریسم به مسلمانان.

ـ حمله یک فرد با لباس نظامی در یک مرکز اسلامی در سان دیاگو. وی در حالی که پرچم امریکا در دست داشت قالیچه‌های نمازگزاران را لگدمال کرد و به مسلمانان دشنام داد.

۱۸ نوامبر: هتک حرمت یک بانوی مسلمان محجبه و باردار در شهر سان دیاگو. او و کودک خردسالش در کالسکه از سوی یک اسلام ستیز مورد حمله فیزیکی قرار گرفتند.

۱۷ نوامبر: برگزار نشدن نشست شورای شهر فردریکس بورگ در پی تظاهرات اسلام ستیزان. در این نشست قرار بود پیشنهاد تاسیس مسجدی برای مرکز اسلامی این شهر مطرح شود که با دخالت پلیس و لغو جلسه همراه شد.

۱۶ نوامبر: هتک حرمت به مسجد شهر اوماها برای بار سوم ظرف تنها یک ماه و آسیب زدن به دیوارهای آن.

۱۵ نوامبر: اهانت به زن محجبه در حال خرید در فروشگاهی در شهر سینسیناتی و برداشتن روسری از سر وی توسط یک مرد متجاوز.

۱۴ نوامبر: حمله مسلحانه به مسجد بیت الامان در شهر مریدن که منجر به آسیب به دیوارها و نمازخانه مسجد شد.

گفتنی است، موارد فوق همگی توسط پلیس آمریکا تأیید و گزارش شده‌ است.
Share/Save/Bookmark