یک هتاک به ساحت پیامبر اسلام(ص) نامزد جایزه نوبل شد!
یک هتاک به ساحت پیامبر اسلام(ص) نامزد جایزه نوبل شد!
سردبیر یک روزنامه دانمارکی که پیش از این کاریکاتورهای موهن نسبت به پیامبر اکرم را منتشر کرده بود، به عنوان یکی از نامزدهای دریافت جایزه نوبل معرفی شده است.
پنجشنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۸:۱۲
کد مطلب: 3295
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از روزنامه "لوکال" ، مایکل تتزشنر نماینده پارلمان نروژ ، فلمینگ رز سردبیر روزنامه دانمارکی ژیلاندز پوستن را به عنوان یکی از نامزدهای دریافت جایزه نوبل معرفی کرده است. این روزنامه دانمارکی پیش از این کاریکاتورهای موهن نسبت به پیامبر اکرم را منتشر کرده بود.
این نماینده نروژی در این باره گفته است: اعطای جایزه به یکی از مدافعان آزادی بیان، حتی به قیمت یک هزینه شخصی، نشانگر این مساله است که کسانی که سعی می کنند تا از طریق حملات ناجوانمردانه علیه غیر نظامیان، آزادی بیان را از بین ببرند و به صلح بین مردم آسیب بزنند، دیگر موفق نخواهند شد.
گرچه اسامی نامزدهای دریافت جایزه نوبل، مخفی مانده ولی نمایندگان پارلمان، برندگان جایزه نوبل و دانشگاهیان می توانند نام افراد مورد نظر خود را به صورت علنی اعلام کنند.
در سال ۲۰۰۵ میلادی، این روزنامه دانمارکی اقدام به انتشار این کاریکاتورها کرده بود. در سال ۲۰۱۶ میلادی نیز نشریه فرانسوی شارلی ابدو اقدام به انتشار مجدد این تصاویر کرد. دفتر این نشریه اوایل امسال مورد حمله افراد مسلح قرار گرفت.
Share/Save/Bookmark
مرجع : تسنیم