بستن مسجد "امام حسین" (ع) در قاهره در روز عاشورا
بستن مسجد "امام حسین" (ع) در قاهره در روز عاشورا
وزارت اوقاف مصر به منظور جلوگیری از برگزاری مراسم عزاداری اباعبدالله الحسین (ع) در قاهره، مسجد "امام حسین" (ع) را در روز عاشورا به روی زائران بست.
پنجشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۲ ساعت ۱۸:۲۹
کد مطلب: 2025
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از سایت مصری "الیوم السابع" شیخ "صبری عباده" سرپرست ارشد وزارت اوقاف این کشور اعلام کرد که به منظور جلوگیری از ازدحام و احتمال انتقال بیماری های مسری به سبب تجمع عزاداران، وزارت اوقاف مسجد امام حسین (ع) را در مراسم امروز (عاشورا) به روی زائران می بندد.!
این مقام مصری همچنین پاره ای تعمیرات داخلی را به عنوان توجیه بستن این مسجد و زیارتگاه مطرح و ادعا کرد که "وزارت اوقاف مصر اجازه نمی دهد در این کشور مراسمی برگزار شود که هدف از آن، از هم گسستن صف مسلمانان باشد".
شیخ عباده با بیان این که وزارت اوقاف این کشور، پیرو رویکرد الازهر است، توضیح داد که این رویکرد بر پایه وحدت امت اسلامی استوار است و مراسم عاشورا هم باید با محوریت کنار گذاشتن اختلافات و اتحاد امت اسلامی برگزار شود.
خبرها همچنین حاکی است که مسجد " امام حسین" (ع) امروز پس از نماز ظهر بسته شد و همه مردم از این مسجد بیرون رانده شدند. نیروهای امنیتی نیز از حضور عکاسان و خبرنگاران در مسجد جلوگیری کردند.
در درون این مسجد زیارتگاه و ضریحی قرار دارد که منتسب به محل دفن سر امام حسین (ع) است.
در اوایل محرم امسال نیز جریان سلفی مصر مخالفت خود را با برگزاری مراسم عزاداری امام حسین (ع) در مصر اعلام کرد.
Share/Save/Bookmark
مرجع : العالم