حمله به مسجد ملبورن و کشته‌شدن یک نمازگزار
حمله به مسجد ملبورن و کشته‌شدن یک نمازگزار
خبر حمله به مسجدی در شهر ملبورن استرالیا و قتل یک مرد مسلمان و زخمی شدن دو نمازگزار دیگر، مسلمانان استرالیا را به وحشت و اضطراب انداخت.
شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۲ ساعت ۱۰:۱۷
کد مطلب: 2106
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از روزنامه «Guardian» چاپ استرالیا، پلیس اعلام کرد که روز پنج‌شنبه، ۱۴ آذر، مردی با ظاهری آشفته، تلاش کرد تا وارد مسجد مرکز فرهنگی و اسلامی ترکیه در ملبورن شود.
«استوارت بیلی»، پلیس ملبورن می‌گوید: جنایت زمانی رخ داد که سه مرد سالخورده مسلمان درون مسجد، هنگامیکه وضعیت این مرد را دیدند، تلاش کردند تا از ورود او به مسجد ممانعت به عمل آورند که این فرد با چاقو به ‌آن‌ها حمله‌ور شد.
وی افزود: در اثر آن، یکی از این سه نفر کشته و دو نفر دیگر زخمی شدند. در آن زمان حدود ۴۰ نفر که بیشتر آن‌ها بانوان و افراد مسن بودند، در مسجد حضور داشتند.
بیلی گفت: در نتیجه مداخله پلیس، فرد مهاجم دستگیر و برای بازجویی به اداره پلیس منتقل شد.
وی ادامه داد: حمله به سه مرد سالخورده در حالیکه برای انجام اعمال عبادی خود به مسجد می‌رفتند، جنایت هولناکی است.
علاوه بر این سه مرد مسلمان، یکی از افسران پلیس نیز از سوی این مرد هدف حمله قرار گرفت. وی سرانجام با مداخله ۶ افسر پلیس دستگیر شد.
مسجد مرکز فرهنگی و اسلامی ترکیه یکی از قدیمی‌ترین مساجد ملبورن است.
اخیراً با اعلام طرح ساخت یک مسجد جدید در منطقه «کولارو»ی ملبورن، تنش‌هایی در این شهر از سوی مخالفان ساخت مسجد به راه افتاده است.
مسلمانان استرالیا که بیش از ۲۰۰ سال است که در این سرزمین سکونت دارند، ۱.۷ درصد جمعیت ۲۰ میلیون نفری این کشور را تشکیل می‌دهند.
از زمان حادثه یازدهم سپتامبر، مسلمانان استرالیا نیز مانند مسلمانان سایر نقاط جهان با افزایش اسلام‌هراسی و فعالیت‌های اسلام‌ستیزانه مواجه هستند.
Share/Save/Bookmark
مرجع : ایکنا