اسلام‌ستیز هلندی دوباره به مسلمانان توهین کرد
اسلام‌ستیز هلندی دوباره به مسلمانان توهین کرد
گرت وایلدرز، نماینده «حزب آزادی» در پارلمان هلند که چندی پیش مهاجران مراکشی را تفاله خوانده بود، بار دیگر دین اسلام و مسلمانان را مورد اهانت قرار داد.
پنجشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۴۲
کد مطلب: 5446
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از روزنامه‌ «ینی آکیت» ترکیه، گیرت وایلدرز، نماینده «حزب آزادی» در پارلمان هلند که این روزها برای پیروزی در انتخابات پارلمانی کشورش از اهانت به دین اسلام به عنوان یک ابزار سیاسی بهره می‌جوید، در یکی از میتینگ‌های انتخاباتی خود بار دیگر به مسلمانان توهین کرد.
وی دیروز طی سخنانی در یک میتینگ انتخاباتی با مطرح کردن این ادعا که دین اسلام یک خطر بزرگی برای ارزش‌های اروپایی محسوب می‌شود، گفت: اصول و ارزش‌های ما را مسیحیت و بشردوستی تشکیل می‌دهد، اما دین اسلام با آزادی انسا‌ن‌ها مخالف است.
این اسلام‌ستیز هلندی، بدون اشاره به این موضوع که برخی از کشور‌های غربی تاکنون مشکلات زیادی را به جهان اسلام تحمیل کرده‌اند، افزود: به کشور‌های اسلامی‌ نگاه کنید؛ در هیچ یک از آنان آزادی و حقوق بشر وجود ندارد، اما معیارهای اروپا را ارزش‌های انسانی تشکیل می‌دهد.
گیرت وایلدرز، با تکرار این ادعا که برای وی مبارزه با اسلام از پیروزی در انتخابات اهمیت بیشتری دارد، گفت: اگر در انتخابات پیروز شوم، از ورود مهاجران به هلند ممانعت به عمل آورده و تمام مساجد این کشور را تعطیل خواهم کرد.
یادآور می‌شود، این اسلام ستیز هلندی چندی پیش نیز از واژه «تفاله» برای مهاجران مراکشی ساکن این کشور استفاده کرده بود.
Share/Save/Bookmark
مرجع : ایکنا