کنفرانس "اسلام‌هراسی از منظر رسانه و قانون" در استانبول
کنفرانس "اسلام‌هراسی از منظر رسانه و قانون" در استانبول
سازمان همکاری اسلامی به منظور بررسی پدیده اسلام‌هراسی کنفرانس بین‌المللی با عنوان"اسلام‌هراسی از منظر رسانه و قانون" را در سپتامبر آتی در استانبول ترکیه برگزار می‌کند.
چهارشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۱۴:۲۳
کد مطلب: 1793
به گزارش «آرماگدون» ،سازمان همکاری اسلامی اعلام کرد که درصدد است با برگزاری کنفرانسی در ماه سپتامبر آتی، پدیده اسلام‌هراسی را در کشورهای غربی از دیدگاه رسانه‌ای و قانونی مورد بررسی قرار دهد.
این کنفرانس با نظارت بلند آرینچ، معاون نخست وزیر ترکیه و با حضور اکمل الدین احسان اوغلو، دبیر کل سازمان همکاری اسلامی برگزار می‌شود.
همچنین جمعی از نخبگان دانشگاهی و اصحاب رسانه از اقصی نقاط جهان در این کنفراس حضور به عمل خواهند آورد.
شرکت‌کنندگان در این کنفرانس در خصوص مسائل مربوط به نقش و مسئولیت اصحاب رسانه و محافل قانونی بین‌المللی در زمینه گسترش یا جلوگیری از اسلام‌هراسی و همچنین رابطه حقوق بشر و اسلام هراسی بحث و گفت‌وگو می‌کنند.
راه‌های همکاری میان کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی با رسانه‌ها به منظور مقابله با چالش‌های ناشی از اسلام هراسی، مسائل مربوط به دموکراسی، تعدد فرهنگ‌ها و تاثیر این امور بر هراس از دین اسلام از دیگر موضوعات مورد بحث این کنفرانس خواهد بود.
این کنفراس به منظور اجرایی کردن مفاد برنامه‌های ده‌گانه‌ای برگزار می‌شود که نشست سران مکه در سال ۲۰۰۵ آن را ارائه کرده است.
این کنفرانس همچنین پاسخی به دستورات دبیر کل سازمان همکاری اسلامی و یکی از نتایج نشست کارگروه سازمان همکاری اسلامی در فوریه ۲۰۱۲ در بروکسل است.
در همین راستا، عصام شنطی، مدیر امور رسانه‌ای سازمان همکاری اسلامی تاکید کرد: سازمان همکاری اسلامی تلاش خواهد کرد تا این کنفرانس یک نشست دوره‌ای باشد که چالش‌هایی را که جهان اسلام با آن مواجه است، از منظر رسانه مورد بررسی قرار دهد.
وی خاطرنشان کرد که از زمان تاسیس سازمان همکاری اسلامی این کنفرانس در نوع خود بی‌سابقه است.
Share/Save/Bookmark
مرجع : ایسنا