«سوزان برکت» ، خواهر دانشجوی مسلمان آمریکایی را که به همراه همسر و خواهر همسرش کشته شد
«سوزان برکت» ، خواهر دانشجوی مسلمان آمریکایی را که به همراه همسر و خواهر همسرش کشته شد
 
رشد اسلام‌هراسی در آمریکا / مسلمانان قربانی دینشان می‌شوند
روزهای طاقت‌فرسایی از زمان قتل سه دانشجوی مسلمان آمریکایی در «چپل‌هیل» گذشته اما هیچ‌چیز قلب سنگین «سوزان برکت»، خواهر جوان مسلمان آمریکایی را که یک ماه پیش به همراه همسر و خواهر همسرش کشته شد، سبک نمی‌کند.
دوشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۳ ساعت ۱۵:۴۷
کد مطلب: 3395
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از پایگاه خبری «San Francisco Gate»، برای سوزان، بیانیه پلیس مبنی بر اینکه علت قتل این سه جوان مسلمان در خانه خود، اختلاف بر سر پارکینگ بوده، بی‌حرمتی به او و خانواده‌های آنان و توجه نکردن به قاتل آن‌ها بود.
وی روز شنبه در گفت‌وگویی خبری گفت: من خواهر سه جوانی هستم که به طرز وحشتناکی در خانه خود به خاطر دینشان کشته شدند.
ضیا شادی برکت، جوان ۲۳ ساله به همراه همسر ۲۱ ساله‌اش، یسرا محمد و رزان خواهر یسرا حدود یک ماه پیش توسط کریگ استفان، همسایه ۴۶ ساله خود کشته شدند.
مسلمانان و سازمان‌های زیادی خواستار رسیدگی جدی به این پرونده و اثبات نفرت دینی به عنوان انگیزه قتل این سه جوان شدند اما در نهایت مشاجره بر سر پارکینگ انگیزه قتل معرفی شد.
این قتل در حالی اتفاق افتاد که افزایش چشمگیری در احساسات منفی علیه مسلمانان آمریکایی احساس می‌شود.
سوزان برکت گفت: اگر مردم به اسلام‌هراسی اعتقاد ندارند و نمی‌بینند که قاتل در پاشنه در ما ایستاد و سه جوان را کشت، با مشکلی جدی مواجه هستیم.
وی که خود در کارولینای شمالی در رشته پزشکی تحصیل کرده و طبابت می‌کند، عنوان کرد: برخی از بیماران به خاطر حجابم با من دست نمی‌دهند. من بیمارانی داشتم که مرا تهدید می‌کردند.
برکت عنوان کرد: با وجود گذشت یک ماه، هنوز هم غم وجود مرا فرا می‌گیرد و زمان‌هایی هست که کاملاً از انجام هر کاری ناتوان هستم.
Share/Save/Bookmark