مخالفت مسلمانان آمریکا با لایحه منع معرفی اسلام در درس «تاریخ جهان»
مخالفت مسلمانان آمریکا با لایحه منع معرفی اسلام در درس «تاریخ جهان»
یک سازمان حمایت از حقوق مسلمانان آمریکا از مردم ایالت «تنسی» خواست تا با تصویب لایحه‌ای موسوم به «دکترین دینی» برای مدارس دولتی مخالفت کنند.
چهارشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۳۷
کد مطلب: 3890
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از پایگاه خبری «CAIR»، «شیلا بات»، نماینده جمهوری‌خواه شهر «کلمبیا» در ایالت تنسی، ادعا کرده که مطالب مربوط به اسلام گنجانده شده در درس تاریخ جهان مقطع متوسطه «نامناسب» است.
بر این اساس وی لایحه‌ای را تنظیم کرده که بر اساس آن تدریس «دکترین دینی» به دانش‌آموزان زیر ۱۰ سال ممنوع شود.
در پاسخ به این لایحه، شورای روابط اسلامی ـ آمریکایی که بزرگترین سازمان حامی حقوق مسلمانان در آمریکا است، ضمن اعتراض به این لایحه از مردم تنسی خواست که از آن حمایت نکنند.
این شورا در بیانیه‌ای اعلام کرد: اسلام‌ستیزانی مانند خانم بات نمی‌توانند بفهمند که تفاوت بزرگی میان شناخت یک دین به عنوان بخش مهمی از تاریخ جهان و القای عقاید دینی خاص به دانش‌آموزان وجود دارد.
این شورا همچنین گفت: آموز‌ش‌های کودکان در تنسی نباید به خاطر تعصبات ضداسلامی به تعویق بیفتد.
این لایحه پس از آنکه تعدادی از والدین نسبت به اینکه چرا کودکانشان باید عبارت‌های «لا اله الا الله» و اصول پنج‌گانه اسلام را حفظ باشند اعتراض کردند، از سوی بات تنظیم شد.
با وجود این پس از اینکه شورای روابط اسلامی ـ آمریکایی نسبت به آن اعتراض کرد، بات عنوان کرد که جالب است که مسلمانان نسبت به لایحه «دکترین دینی» اعتراض دارند، زیرا در آن هیچ نامی از اسلام برده نشده و با هدف ایجاد تعادل در آموزش ادیان و در نظر گرفتن شرایط سنی دانش‌آموزان تنظیم شده است.
در پاسخ به این ادعا، مسئولان آموزش ایالت تنسی اعلام کردند که مفاد درس تاریخ جهان بر مبنای وقایع سکولار و بر اساس واقعیت‌های تاریخی تنظیم شده است.
«کایل الکساندر»، معلم مطالعات اجتماعی نیز گفت: واقعیت این است که جهان اسلام تأثیر زیادی بر تاریخ جهانی داشته است. علم جبر را جهان اسلام به بشر هدیه داد. داستان‌های هزار و یک شب که عده‌ای می‌گویند بنیاد رنسانس بود نیز متعلق به جهان اسلام است.
Share/Save/Bookmark