کتاب "غیبت امام مهدی(عج) از دیدگاه امام صادق(ع)"
داخلی صفحه آخر خبر
کتاب "غیبت امام مهدی(عج) از دیدگاه امام صادق(ع)"
تعدّد روایات و تنوّع موضوعات و مضامین ارائه شده توسط شمین امام معصوم(ع) امکان بزرگی را برای معرفت یافتن بندگان خداوند و منتظران درباره ی امام زمان(ع) فراهم آورده است.
چهارشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۴۲
کد مطلب: 2909
«سدیر صیرفی»، «مفضّل بن عمر»، «ابوبصیر» و «ابان بن تغلب» در حدیثی طولانی به نقل از امام صادق(ع) در فراق امام زمان(ع) آورده اند:
«مولایم غیبت تو خواب را از من گرفت و بسترم را بر من تنگ کرد و آرامش دل و جانم را ربود. سرورم! غیبت تو مصیبتم را فاجعه ای ابدی کرد.»
وقتی از امام علّت ناراحتی شان را پرسیدند، فرمود:
«از آن رو ناراحتم که امروز صبح در کتاب «جَفر» [که از امام علی(ع) به جا مانده بود و از آینده خبر می داد] نگریستم و در آن خواندم قائم ما متولّد می شود. غیبت می کند، درنگ و تأخیر بسیار می نماید. عمرش طولانی است. در زمان غیبت، مؤمنان گرفتار بلایا و امتحان ها می شوند و به سبب طولانی شدن غیبتش در دلهای مؤمنان شکّ و تردید زاده می شود.»
***
«گفت و گو درباره ی مهدویت، آخرالزّمان، ظهور و قیام حضرت ولی عصر(عج)، از روزهای آغازین بعثت نبی رحمت(ص) شروع شد و در نقاط عطف مهمّ تاریخی، همچون معراج پیامبر، غدیر، عاشورا و... نیز وجوه مختلف این موضوع توسط حضرات معصومان(ع) بیان گردید.
در میان آن برگزیدگان خداوند، موقعیت حضرت امام جعفر صادق(ع)، در تشریح و تبیین وقایع مهمّ غیبت، ظهور و قیام و تکلیف مسلمانان، ممتاز و شاخص است. تعدّد روایات و تنوّع موضوعات و مضامین ارائه شده توسط ششمین امام معصوم(ع) امکان بزرگی را برای معرفت یافتن بندگان خداوند و منتظران درباره ی امام زمان(ع) فراهم آورده است.» (بخشی از سخن ناشر)
از این رو، موسسه ی موعود عصر(عج)، اثر «غیبت امام مهدی(عج) از دیدگاه امام جعفر صادق(ع)»
را منتشر کرد. نویسنده ی این اثر، «ثامر هاشم عمیدی»، سخنان رئیس مکتب جعفری(ع) را جمع آوری و در سه فصل گرد هم آورده است:
فصل اوّل این کتاب، شامل روایاتی است که درباره ی شناخت امام عصر(عج) پیش از ولادت ایشان بیان شده.
فصل دوم، به موضوع غیبت می پردازد که علل غیبت، وظایف منتظران در این دوران، انواع غیبت و نشانه های ظهور در کلام امام صادق(ع) در این فصل قرار می گیرند.
فصل سوم کتاب، به پاسخ های قاطع و روشن صادق آل محمد(ص) پرداخته است که در مقابله با شبهات و فرقه های مختلف و مدّعی مهدویت، مطرح شده بود و امروزه می تواند مورد استفاده ی ما قرار بگیرد.
برای تهیه ی این اثر با شماره تلفن ۸۸۹۴۱۲۳۵-۰۲۱ تماس بگیرید و یا به آدرس www.yaranshop.ir مراجعه کنید.
Share/Save/Bookmark