محبوبیت تور بازدید از مساجد در مجارستان
محبوبیت تور بازدید از مساجد در مجارستان
تور پیاده‌روی برای بازدید از مساجد و جوامع مسلمانان بوداپست، پایتخت مجارستان، به عنوان راهی برای آشنایی با مسلمانان و غلبه بر اسلام‌هراسی در این کشور رونق گرفته است.
جمعه ۱۰ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۰۴:۴۳
کد مطلب: 6158
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از رویترز؛ در حالی‌که دولت مجارستان کمپین ضد مهاجرتی براي مقابله با سفر پناهجويان به اين کشور راه‌ انداخته است، مردم بوداپست از تورهای بازدید از مساجد و مراکز اسلامی برای آشنایی با مسلمانان این شهر استقبال زیادی کرده‌اند.
آنا لنارد (Anna Lenard)، مدیر شرکت گردشگری ستاموهلی (Setamuhely) که ۳۰ تور پیاده‌روی به اماکن فرهنگی، تاریخی و مراکز مسلمانان را در بوداپست مدیریت می‌کند، در این باره گفت: تور اسلامی، محبوب‌ترین تور در شرکت ما است.
وی افزود: سه سال پیش که تور بازدید از اماکن مسلمانان راه‌اندازی شد، عده کمی به آن علاقمند بودند اما حالا با توجه به این که بیشتر مردم با مسلمانان رابطه‌ای ندارند و تبلیغات رسانه‌ای غلط درباره پیروان اسلام باعث ایجاد ترس بین آن‌ها شده است، مجاری‌ها علاقمند شده‌اند از طریق این تور با مسلمانان آشنا شوند.
طبق آمار چند سال پیش، بیش از ۴۰ هزار مسلمان در مجارستان زندگی می‌کنند که با توجه به ورود مهاجران در سال ۲۰۱۵ و دانشجویان مسلمان برای تحصیل در دانشگاه‌های این کشور، این تعداد در سال‌های اخیر افزایش یافته است.
Share/Save/Bookmark