داخلی صفحه آخر خبر
تداوم سیاست‌های اندونزی در توسعه گردشگری حلال
سیاست‌های دولت اندونزی در راستای توسعه صنعت گردشگری حلال با تجهیز هتل‌ها، رستوران‌ها و بازارها به امکاناتی همچون نماز‌خانه و فروش محصولات حلال در این اماکن ادامه دارد.
چهارشنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۳:۰۷
کد مطلب: 5582
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از پایگاه خبری « saudigazette»، دولت اندونزی از مجهز‌شدن مکان‌های گردشگری جاکارتا، پایتخت اندونزی و سایر نقاط این کشور از جمله هتل‌ها، رستوران‌ها و بازارها به امکاناتی همچون نمازخانه‌ و برچسب‌گذاری حلال بر محصولات آنها خبر داد.
«نیا نیسکایا»، مدیر توسعه گردشگری بین‌المللی در وزارت گردشگری اندونزی در این باره گفت: به عنوان یک کشور مسلمان این فرصت ارزشمند را غنیمت می‌شماریم.
وی گفت: بسیاری از کشورهای مسلمان پی برده‌اند که فعالیت در زمینه تجارت حلال‌ فرصت خوبی است و ما از دو سال پیش اقدامات خاصی را برای توسعه گردشگری حلال و راحتی گردشگران مسلمان انجام داده‌ایم.
طبق شاخص رقابت‌پذیری سفر و گردشگری مجمع جهاني اقتصاد (TTCI)، کشور اندونزی در سال ۲۰۱۵ رتبه ۵۰ را از لحاظ گردشگری در بین کشورهای جهان داشت و در سال ۲۰۱۷ به رتبه ۴۲ صعود کرده است.
سال گذشته تعداد گردشگران از کشورهای خاورمیانه به اندونزی به ۲۱۴ هزار نفر رسید و پیش‌بینی می‌شود امسال این تعداد به ۳۵۰ هزار نفر برسد.
آخرین آمارها نشان می‌دهد که گردشگران مسلمان در سراسر جهان سالیانه ۱۲۶ میلیارد هزینه سفر و گردشگری می‌کنند و این رقم برای حج عمره و حج واجب ۱۶ تا ۱۸ میلیارد دلار برآورد شده است.
Share/Save/Bookmark