واکنش ها به سخنان اهانت آمیز جرارد باتن علیه پیامبر اسلام (ص)
واکنش ها به سخنان اهانت آمیز جرارد باتن علیه پیامبر اسلام (ص)
جرارد باتن در انتخابات ماه آوریل امسال، به عنوان رهبر «حزب استقلال بریتانیا» حزبی که به نژادپرستی و نفرت پراکنی مشهور است برگزیده شد.
دوشنبه ۲۵ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۴۵
کد مطلب: 6572
به گزارش «آرماگدون» ، در پی توهین جرارد باتن، رهبر حزب استقلال انگليس به پیامبر اسلام (ع)، مسلمانان و گروه های ضد اسلام هراسی، این سخنان را بسیار نگران کننده و اهانت آمیز نامیدند و آن را محکوم کردند .
روزنامه ایندیپندنت نوشت: رهبر حزب استقلال انگليس، در تجمع اعضا و هواداران گروه راست افراطی لیگ دفاعی انگلیس در روز شنبه گفت، پیامبر اسلام، سوء استفاده کننده جنسی از کودکان بود. این تجمع به منظور درخواست آزادی تامی رابینسون، بنیانگذار لیگ دفاعی انگلیس و حمایت از سفر دونالد ترامپ به انگلیس در لندن برگزار شد.
به نوشته این روزنامه جرارد باتن که عضو مجلس اروپایی است، در تجمع هواداران تامی رابینسون همچنین گفت: پیامبر اسلام، بردگان جنسی داشت و اعضای باندهای تجاوز، از پیروان محمدند.
گروه «امید و نه نفرت»، این سخنان را تکان دهنده و فریب دهنده نامیده است. مایکل کریون، از گروه تل ماما که اقدامات اسلام هراسانه را پیگیری می کند گفت، این سخنان، در جمعی که اغلب افراد آن، مردان سفیدپوست انگلیسی بودند، «آتش افروز» است. وی افزود: حملات ضد اسلامی در انگلیس، به بیش ترین میزان رسیده است و این قبیل سخنان، بر شدت این حملات می افزاید.
جرارد باتن در انتخابات ماه آوریل امسال، به عنوان رهبر «حزب استقلال بریتانیا» حزبی که به نژادپرستی و نفرت پراکنی مشهور است برگزیده شد. این گروه در سفر ترامپ به انگلیس به شدت از او و سیاستهایش به ویژه ضد مسلمانان و مهاجران حمایت کردند و علیه دهها هزار نفری که در اعتراض به سیاستهای ترامپ به خیابانهای مرکزی لندن آمده بودند فحاشی کردند و شعار دادند.
Share/Save/Bookmark
مرجع : خبرگزاری صدا و سیما