انتقاد وزیر سابق بریتانیایی از ترویج اسلام‌هراسی
انتقاد وزیر سابق بریتانیایی از ترویج اسلام‌هراسی
سعیده وارثی، سیاستمدار بریتانیایی که در کابینه دیوید کامرون وزیر مشاور بود، از رسانه‌های این کشور به دلیل ارائه تصویر منفی از اسلام و مسلمانان، انتقاد کرد.
چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۰۹
کد مطلب: 6479
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از خبرگزاری آناتولی؛ وارثی در جلسه‌ای در پارلمان بریتانیا درباره جرائم ناشی از نفرت و پیامدهای آن‌ها، تاکید کرد: میزان منفی‌نگری نسبت به اسلام و پیروان آن در رسانه‌های کشور نسبت به چند سال پیش تشدید شده است. ‌‌
وی افزود: من می‌توانم ساعت‌ها درباره وجود این پدیده در رسانه‌ها، به ویژه رسانه‌های مکتوب، صحبت کنم.
وارثی گفت: در نتیجه این روند رسانه‌ای، مسلمانان، به ویژه دختران و زنان محجبه، با ترس و نگرانی در جامعه حضور پیدا می‌کنند.
وی از نخست وزیر بریتانیا خواست برای مقابله با این روند در یک سخنرانی در باره نقض مثبت مسلمانان در جامعه بریتانیا صحبت کند.
کریس فراست، رئیس انجمن ملی روزنامه‌نگاران نیز این مسئله را تایید و آن را مشکلی بزرگ توصیف کرد.
وی گفت: این که بعضی سردبیران روزنامه‌ها از خبرنگاران می‌خواهند اخبار و گزارش‌ها را به شیوه خاصی بنویسند (تا تصویری منفی از مسلمانان ارائه شود) مشمئزکننده است.
فراست افزود: یکی از بهترین راه‌ها برای این که نسخه‌های بیشتری از یک روزنامه فروخته شود این است که به مردم باورانده شود که با یک تهدید مواجهند و با توجه به وجود داعش، اکنون مسلمانان هدف قرار دارند ( و به عنوان عامل تهدید معرفی می‌شوند).
به گفته فراست، حدود ۶۴ درصد از مردم بریتانیا اطلاعات خود درباره اسلام و مسلمانان را از طریق رسانه‌ها دریافت می‌کنند و اغلب آن‌ها به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه از سایر منابع نیستند.
Share/Save/Bookmark
مرجع : ایکنا