داخلی صفحه آخر خبر
توصیه رئیس دانشگاه اسلامی هند به تدبر در قرآن
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی هند با اشاره به اینکه خواندن قرآن کریم، عامل مهم ریشه‌کن کردن بسیاری از منکرات اجتماعی است، به ضرورت تدبر در قرآن توصیه کرد.
دوشنبه ۶ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۲:۵۵
کد مطلب: 5177
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از پایگاه خبری «سیاست»، «محمد اسلام پرویز»، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی «علیگر» در ایالت «اوتارپرادش» در شمال هند ضمن تاکید بر خواندن قرآن و درک مفاهیم آن گفت: قرآن کریم ما را در جایگاه یک بخشنده قرار می‌دهد نه درخواست‌کننده و گیرنده، اما امروزه ما عادت به گدایی کرده و بخشش و کمک به نیازمندان را فراموش کرده‌ایم.
وی با اشاره به اینکه فقر، ریشه اصلی منکرات اجتماعی است، گفت: امروزه مسلمانان هزینه‌های گزافی صرف امور تحصیلی و کودکان خود می‌کنند اما نمی‌دانند کودکان یتیم و زنان بیوه‌ زیادی در جامعه وجود دارند که حتی قادر به تهیه پول نان نیستند تا چه برسد به تحصیل.
پرویز با اشاره به آیه قرآنی «وَالَّذِینَ یَکْنِزُونَ الذَّهَبَ وَالْفِضَّةَ وَلاَ یُنفِقُونَهَا فِی سَبِیلِ اللّهِ فَبَشِّرْهُم بِعَذَابٍ أَلِیمٍ: کسانی که طلا و نقره را گنجینه می‌سازند و در راه خدا انفاق نمی‌کنند را به مجازات دردناکی بشارت ده» (توبه/ ۳۴) افزود: با خواندن قرآن می‌فهمیم آنان که ثروت‌اندوزی و خوشگذرانی می‌کنند، آخرت و مجازات الهی را فراموش کرده‌اند.
وی اظهار کرد: نیاز امروز مسلمانان، خواندن قرآن و درک آن است زیرا قرآن کریم بهترین راهنما برای تمام بشریت است.
Share/Save/Bookmark