تهدید به کشتار مسلمانان در جمهوری آفریقای مرکزی
تهدید به کشتار مسلمانان در جمهوری آفریقای مرکزی
با وجود آرامش نسبی در کشور بحران زده‌ی جمهوری آفریقای مرکزی (CAR)، اوباش و شبه نظامیان مسیحی تهدید کرده‌اند که مسلمانان را خواهند کشت.
دوشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۲ ساعت ۱۶:۵۴
کد مطلب: 2234
به گزارش «آرماگدون» ، گزارش‌هایی در دست است که از حمله به مساجد و غارت مراکز خرید متعلق به مسلمانان در بانگوئی، پایتخت جمهوری آفریقای مرکزی خبر می‌دهد.
یک فرد مسلمان در بانگوئی در مصاحبه با پرس تی‌وی گفت: «مسیحی‌ها تنها می‌خواهند مسلمانان را از بین ببرند؛ آنها در اینجا زنان و کودکان را کشته‌اند. ما می‌ترسیم. نمی‌دانیم چرا آنها به ما حمله می‌کنند. آنها نمی‌خواهند ما در جمهوری مرکزی آفریقا باشیم، غیر از اینجا به کجا می‌توانیم برویم.»
این در حالی است که یکی از اوباش مسیحی به پرس تی‌وی گفت: «ما دقیقا همان کاری را انجام می‌دهیم که مسلمانان با ما انجام می‌دهند. آنها ما را می‌کشند، بنابراین ما نیز همین کار را می‌کنیم. ما در این کشور صلح می‌خواهیم. ما در جمهوری آفریقای مرکزی صلح می‌خواهیم. بنابراین گلوی تمام مسلمانان را پاره می‌کنیم.»
این کشور آفریقایی از مارس سال ۲۰۱۳، زمانی که شبه‌نظامیان مسیحی حمله به پایتخت این کشور را آغاز کردند صحنه ناآرامی‌های خونین است.
سازمان ملل تا کنون درباره نسل کشی فرقه‌ای بالقوه در این کشور آفریقایی هشدار داده است.
با وجود کناره‌گیری میشل جوتودیا، رئیس جمهور و نیکولاس تیانگایه، نخست وزیر جمهوری آفریقای مرکزی با هدف کاهش تنش‌ها در روز جمعه، این کشور همچنان صحنه ناآرامی است.
هزاران تن از خارجی‌هایی که در جریان خشونت‌ها در این کشور آفریقایی دستگیر شده‌اند، خروج از این کشور را آغاز کرده‌اند.
آنتونیو، ام بائو بوگو، رئیس دفتر محلی صلیب سرخ روز یکشنبه تصدیق کرد که در جریان درگیری‌های شدید متوالیِ دو روزه در پایتخت این کشور از تاریخ ۱۰ ژانویه، ۱۳ تن جان باخته‌اند.
ترس از مرگ بانگوئی را فرا گرفته است و بسیاری از مردم روز یکشنبه این شهر را ترک کردند.
Share/Save/Bookmark
مرجع : پرس تی وی