برای اولین بار در نیم قرن گذشته اذان از مسجد الاقصی پخش نشد
برای اولین بار در نیم قرن گذشته اذان از مسجد الاقصی پخش نشد
متعاقب مسدود شدن مسجد الاقصی به وسیله نظامیان رژیم صهیونیستی، برای اولین بار در نیم قرن گذشته اذان در مسجد الاقصی پخش نشد.
شنبه ۲۴ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۲۷
کد مطلب: 5835
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از المیادین، نظامیان رژیم صهیونیستی همچنان بخش قدیمی قدس و مسجد الاقصی را برای دومین روز متوالی مسدود کرده و عملیات بازرسی در این منطقه تشدید شده است.
بر اساس گزارش خبرنگار المیادین مستقر در فلسطین اشغالی، بعد از عملیات شهادت طلبانه سه جوان فلسطینی که منجر به هلاکت دو نظامی رژیم صهیونیستی شد، اسرائیل مسجد الاقصی را بست و به اجازه ورود نمازگزاران را به مسجد نداده است به همین دلیل از روز گذشته اذان در مسجد پخش نشده است.
بر اساس این گزارش عدم پخش اذان در مسجد الاقصی برای اولین بار در طول نیم قرن پیش رخ داده که این مسأله شهروندان فلسطینی را در حالت شوک و بهت قرار داده است.
خبرنگار المیادین گزارش داد که برخی نگرانی ها در اسرائیل وجود دارد که ممکن است بسته شدن مسجد الاقصی به شعله ور شدن انتفاضه در خاک فلسطین منجر شود.
روز گذشته شیخ محمد حسین مفتی قدس، از همه شهروندان فلسطینی این شهر خواسته بود برای حضور در نماز جمعه به مسجد الاقصی بروند و اجازه ندهند سیاست ممنوعیت برگزاری نماز در مسجد الاقصی به وسیله اسرائیلی ها اجرا شود.
Share/Save/Bookmark
مرجع : مهر