گزارش روزنامه تلگراف از موج اعتراض به اسلام‌ستیزی در فضای مجازی
گزارش روزنامه تلگراف از موج اعتراض به اسلام‌ستیزی در فضای مجازی
روزنامه «تلگراف» انگلیس نوشت: مسلمانان پس از حملات اخیر در پاریس با فعالیت گسترده در شبکه‌های اجتماعی مخالفت خود را با این گونه اقدامات تروریستی که با نام اسلام انجام می‌شود، اعلام کردند.
دوشنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۰۷
کد مطلب: 3981
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از پایگاه خبری روزنامه «Telegraph»، مسلمانان پس از حملات اخیر در پاریس با ایجاد هشتگ «من یک مسلمان هستم و حملات پاریس را محکوم می‌کنم» در توئیتر، بر صلح‌آمیز بودن دین اسلام و مخالفت آن با تروریسم تاکید کردند.
مسلمانان پس از حملات جمعه شب تروریست‌ها به پاریس به توئیتر آمدند تا ضمن حمایت از ‌شهروندان پاریس نشان دهند که تروریسم با اسلام مرتبط نیست.
در ۷ حمله تروریستی هماهنگ در پاریس که جمعه شب رخ داد و گروه تروریستی داعش مسئولیت ان را بر عهده گرفت، ده‌ها نفر جان خود را از دست دادند.
مردم سراسر جهان، از همه ادیان، به رسانه‌های اجتماعی آمدند تا همبستگی خود را با مردم فرانسه نشان دهند.
مسلمانان نیز با استفاده از رسانه‌های اجتماعی اعلام کردند که نباید با خشونت و افراط‌گرایی تروریست‌هایی که با سوءاستفاده از نام اسلام جنایت می‌کنند، ارتباط داده شوند.
هشتگ‌هایی با عنوان‌های «نه به نام من» (#NotInMyName)، «من یک مسلمان هستم» (#IAmAMuslim) و «مسلمانان تروریست نیستند»(#MuslimsAreNotTerrorist) راه‌اندازی شد و شمار زیادی از مسلمانان اعلام کردند که افراط‌گرایان غیر قابل تحمل هستند و پیام نفرت آن‌ها مغایر با پیام صلحی است که مسلمانان می‌خواهند اشاعه دهند.
در این توئیت‌ها عده‌ زیادی ضمن همدردی با مردم پاریس، این حملات و سایر اقدامات گروه تروریستی داعش را محکوم کردند.
شمار زیادی از کاربران در این توئیت‌ها به شیوه‌های مختلف تکرار کردند که اسلام دین صلح است ومسلمانان خشونت را محکوم می‌کنند.
آیه ۳۲ سوره مائده «مَن قَتَلَ نَفْسًا بِغَیْرِ نَفْسٍ أَوْ فَسَادٍ فِی الأَرْضِ فَکَأَنَّمَا قَتَلَ النَّاسَ جَمِیعًا وَمَنْ أَحْیَاهَا فَکَأَنَّمَا أَحْیَا النَّاسَ جَمِیعًا:هر کس کسى را جز به قصاص قتل یا [به کیفر] فسادى در زمین بکشد چنان است که گویى همه مردم را کشته باشد و هر کس کسى را زنده بدارد چنان است که گویى تمام مردم را زنده داشته است» بارها و بارها در این توئیت‌ها تکرار شد.
عده‌ای از مسلمانان به دلیل این که این جنایت‌ها با سوء استفاده از نام اسلام و مسلمانان انجام می‌شود، از افکار عمومی عذرخواهی کردند؛ اما عده زیادی تأکید کردند که آن‌ها و دین اسلام این اقدامات را محکوم می‌کنند؛ ولی عذرخواهی نمی‌کنند زیرا عاملان این جنایت‌ها ارتباطی با اسلام و مسلمانان ندارند.
Share/Save/Bookmark
مرجع : ایکنا