تهدید افراط‌گرایان لهستانی برای انتشار اطلاعات شخصی مسلمانان در فضای مجازی
تهدید افراط‌گرایان لهستانی برای انتشار اطلاعات شخصی مسلمانان در فضای مجازی
یک گروه راستگرای افراطی لهستان تهدید کرده است که اسامی مسلمانان این کشور را به همراه آدرس و تصاویر آن‌ها منتشر خواهند کرد.
شنبه ۱۳ تير ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۲۵
کد مطلب: 3669
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از پایگاه خبری «World Bulletin»، لیگ دفاع لهستان به بهانه «محافظت از کشور» تصمیم دارد آدرس‌ها و تصاویر مسلمانان را منتشر کند.
این گروه افراط‌گرا ادعا کرد که اطلاعات مسلمانان را برای خنثی‌کردن تهدیدهای احتمالی آنان منتشر خواهد کرد.
این طرح که «دیده‌بان مسلمان» نام دارد، با اعتراضات مسلمانان مواجه شده است.
داریوش مازورک، رئیس لیگ دفاع لهستان در صفحه فیسبوک خود اعلام کرد که این سازمان می‌خواهد یک فضای آنلاین برای به اشتراک‌گذاشتن اطلاعات مسلمانان لهستانی ایجاد کند. این پایگاه داده شامل اطلاعاتی در مورد محل زندگی، کار و عکس آن‌ها خواهد بود.
وی عنوان کرد: شهروندان حق دارند بدانند که مسلمانان کجا زندگی می‌کنند. ما آدرس و اسامی آن‌ها را منتشر خواهیم کرد.
لیگ دفاع لهستان که با حزب اسلام‌ستیز لیگ دفاع انگلیس ارتباط نزدیک دارد، اعلام کرد: این پایگاه داده به زودی ساخته و راه‌اندازی خواهد شد. این ایده شبیه راه‌اندازی وب‌سایت «دیده‌بان سرخ» است که از سوی حزب راست افراطی مردم در انگلیس برای افشای هویت ضدفاشیست‌ها و سوسیالیست‌ها منتشر شد.
سلیم هازبیویچ، از علمای مسلمان لهستان با اشاره به خطراتی که چنین اقدامی برای مسلمانان ایجاد خواهد کرد، گفت: این اقدام مغایر با قوانین حفاظت از اطلاعات لهستان است.
وی افزود: در راه‌اندازی این پایگاه داده از سوی لیگ دفاع لهستان تردیدی نیست اما امیدواریم که مسئولان به سرعت واکنش نشان دهند.
مسلمانان لهستان با حدود ۴۰ هزار نفر جمعیت، اقلیت کوچکی هستند که اکثریت جمعیت آن‌‌ها را تاتارها تشکیل می‌د‌هند.
Share/Save/Bookmark
مرجع : World Bulletin