بیلبوردهای اسلامی علیه تبعیض‌نژادی در تگزاس
داخلی صفحه آخر خبر
بیلبوردهای اسلامی علیه تبعیض‌نژادی در تگزاس
تشکل اسلامی شمال آمریکا با نصب بیلبوردهایی حاوی پیام «اسلام مساوی با برابری نژادی» در بزرگراه‌های شهرهای «دالاس» و «فورت وورث» تگزاس به معرفی سیمای حقیقی اسلام اقدام کرده است.
چهارشنبه ۸ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۳:۳۰
کد مطلب: 5187
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از پایگاه خبری «دالاس نیوز»، ۱۲ بیلبورد حاوی پیام «اسلام مساوی با برابری نژادی» با درج شماره تماس و آدرس وب‌سایت برای پاسخگویی به سؤالات در مورد اسلام و پیام بیلبوردها، در بزرگراه‌های شهرهای «دالاس» و «فورت وورث» تگزاس نصب شد.
تشکل اسلامی شمال آمریکا با کمک مساجد محلی این پویش را از سوم آبان بعد از انتخاب دونالد ترامپ به سمت ریاست جمهوری آمریکا در پاسخ به پیام وی مبنی بر منع ورود مسلمانان به این کشور آغاز کرد.
جواد احمد، مسئول مرکز ارتباط مستقیم در نیوجرسی برای پاسخگویی به سؤال مطرح شده در بیلبوردها گفت: با توجه به افزایش حوادث اسلام‌ستیزانه در دوره بعد از انتخابات نیاز به این بیلبوردها بیشتر است.
فاروق انصاری، سخنگوی تشکل اسلامی گفت: در تلاش برای مقابله با تصورات غلط در مورد اسلام و همزمان با افزایش اسلام‌ستیزی بعد از انتخاب ترامپ به سمت ریاست جمهوری و برای ابراز همدردی با سیاه پوستان، تشکل اسلامی تصمیم گرفت این بیلبوردها را خریداری کند.
واکنش نسبت به بیلبوردها، اختلافات در آمریکا را بازتاب کرد.
در پنج هفته اول نصب بیلبوردها، ۷۵ تماس تلفنی دریافت شد. برخی از تماس‌ها مربوط به افرادی بودند که کنجکاو بودند در مورد اسلام و بیلبوردها بیشتر بدانند، برخی دیگر افرادی بودند که حمایت خود را از مسلمانان اعلام کردند و تنها عده اندکی پیام نفرت گذاشته بودند.
جان اسپوزیتو، استاد مطالعات اسلامی دانشگاه «جرج تاون» گفت: پیام بیلبوردها، پیام حقیقی اسلام است و قرآن کریم می‌آموزد که تمام انسان‌ها جدا از رنگ، نژاد، جنسیت و عقاید با هم برابرند.
Share/Save/Bookmark
مرجع : ایکنا