140 مورد حمله به مسلمانان در انگلیس
با تشدید موج اسلام‌ستیزی صورت گرفت؛
140 مورد حمله به مسلمانان در انگلیس
روزنامه ایندپندنت از تشدید حملات تنفر برانگیز علیه اسلام در دو روز اخیر در انگلیس و به دنبال کشته شدن یک نظامی انگلیسی با قمه توسط دو تبعه نیجریه‌ای، خبر داد.
شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۲ ساعت ۲۰:۰۰
کد مطلب: 1569
به گزارش «آرماگدون» ، ایندپندنت با اشاره به موج جدید اسلام‌ستیزی در انگلیس نوشت، از زمان حادثه تروریستی در لندن که منجر به کشته شدن یک نظامی انگلیسی توسط دو تبعه نیجریه‌ای شد، تاکنون ۱۴۰ مورد حمله به مسلمانان انگلیسی و اماکن مقدس آنها صورت گرفته است که در این میان می‌توان به یورش به ۷ مسجد، ضرب و جرح مسلمانان و آزار و اذیت نژادی این گروه دینی، اشاره کرد.
در همین راستا، کمپین راست‌گرای ضد اسلامی انگلیس روز جمعه در بیانیه‌ای، خواهان برگزاری تظاهراتی ضد اسلام و مسلمانان در مرکز لندن شد. این تظاهرات قرار است امروز (شنبه) برگزار شود.
در این میان، «نیک گریفین» رهبر حزب ملی‌گرای انگلیس نیز در دو روز گذشته تعدادی مطالب علیه مسلمانان و دین اسلام در صفحه شخصی خود در پایگاه اینترنتی توییتر منتشر کرد و حمله به سرباز انگلیسی را نتیجه سیاست لندن در استقبال از مهاجران توصیف کرد.
این جنایات اسلام‌ستیزانه در حالی صورت می‌گیرد که «دیوید کامرون»، نخست‌وزیر انگلیس روز پنجشنبه در جلسه‌ای تأکید کرد که در اسلام هیچ توجیهی برای چنین اقدامات وحشیانه‌ای وجود ندارد و نباید این قتل را به جامعه مسلمانان ارتباط داد.
ازسوی دیگر، ائمه جماعت بیش از صد مسجد اسلامی در انگلیس ضمن محکوم کردن این جنایت مخوف، نسبت به تشدید حملات علیه مسلمانان هشدار دادند.
این ائمه جماعات در بیانیه‌ای، خواستار محاکمه همه عاملان جنایت چند روز گذشته در انگلیس شدند تا از بروز درگیری‌های قومی و دینی جلوگیری شود.
طبق این گزارش، روز چهارشنبه دو فرد مسلح به قمه، سوار بر خودرو بودند و پس از آنکه فرد نظامی را با خودرو زیر گرفتند، از اتومبیل پیاده شده و در ملاء عام با قمه به وی حمله کرده و او را به قتل رساندند.
گزارش برخی رسانه‌های خبری حاکی است که مهاجمان شهروند انگلیس نیجریه‌ای الاصل هستند.
Share/Save/Bookmark
مرجع : خبرگزاری فرانسه