خشونت بی پایان علیه مسلمانان انگلیس
خشونت بی پایان علیه مسلمانان انگلیس
پلیس انگلیس اخیرا فردی به نام "پاولو لاپشین" را به اتهام بمب گذاری در مساجد این کشوردستگیر نموده است. لاپشین 25 ساله که علاوه بر این متهم به قتل تروریستی یکی از مسلمانان بیرمنگهام به نام "محمد سلیم" در ماه آوریل می باشد، در برابر دادگاه وست مینیستر حاضر شد تا به جرائمش رسیدگی شود.
جمعه ۴ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۲۳:۳۲
کد مطلب: 1742
به گزارش «آرماگدون» ، شورای اسلامی بریتانیا ضمن محکوم نمودن حملات اخیر به مساجد این کشور، خواستار برخورد جدی با این مسئله شد. این سازمان که بزرگترین سازمان اسلامی انگلیس است اعلام کرد که افزایش پر دامنه خشونت علیه مسلمانان بریتانیا پاسخی بسیار محکم تر از این را از سوی دولت می طلبد.
"فاروق مراد" رئیس کل شورای اسلامی بریتانیا عنوان کرد که با بمب گذاری در ۳ مسجد انگلیس، خطوط قرمز زیر پا گذاشته شده اند.
پلیس انگلیس اخیرا فردی به نام "پاولو لاپشین" را به اتهام بمب گذاری در مساجد این کشوردستگیر نموده است. لاپشین ۲۵ ساله که علاوه بر این متهم به قتل تروریستی یکی از مسلمانان بیرمنگهام به نام "محمد سلیم" در ماه آوریل می باشد، در برابر دادگاه وست مینیستر حاضر شد تا به جرائمش رسیدگی شود.
لاپشین که فارغ التحصیل یکی از دانشگاههای اوکراین است برای کار در بیرمنگهام ساکن شده بود.وی متهم است که از تاریخ ۲۴ آوریل تا ۸ جولای دست به یک رشته اعمال تروریستی مرتبط با انفجارهای صورت گرفته در شهرهای "والسال"، "لورهامپتون" و "تیپتون" زده است. این انفجارها تلفات جانی نداشته است.
لاپشین همچنین متهم است که با هدف آسیب رساندن به اشخاص یا اموال، بمب دیگری را نیز منفجر کرده است. گفته می شود که او با استفاده از مواد شیمیایی و و قطعات گوشی های تلفن همراه خود اقدام به ساخت بمب می نمود. در دادگاهی که به منظور رسیدگی به جرائم وی تشکیل شد، لیپشین تنها به تایید صحت نام خود اکتفا کرده و پس از آن سکوت کامل اختیار کرد. قرار است تا جلسه بعدی دادگاه که در همین ماه برگزار خواهد شد، همچنان در زندان باقی بماند.
فاروق مراد عنوان نمود که قتل "لی ریگبی" در یک حمله تروریستی در "ولویچ" واقع در جنوب لندن، موجب به راه افتادن موجی از خشونت علیه مسلمانان در انگلیس شده که به نوبه احساسی از ترس را میان گروه های مسلمان پدید آورده است.
وی ادامه داد: جامعه مسلمانان انگلیس با بردباری تمام سوزش این حملات را تحمل کرده است، و این در حالیست که پیش از این با تمام توان و به شدت قتل غم انگیز ریگبی را محکوم نموده بود. با این وجود و با در نظر گرفتن بمب گذاریهای اخیر، باید تلاشی منسجم و ملی آغاز شود تا مطمئن شویم چنین اتفاقاتی دیگر رخ نخواهد داد. بسیار ضروریست که دولت و پلیس انگلیس با یکدیگر همکاری نموده و اجازه ندهند که چنین حملاتی باز هم تکرار شود.
لی ریگبی یک نظامی انگلیسی بود که در ماه مه توسط دو برادر سیاهپوست به وی حمله شد و با ضربات چاقو و خنجر به قتل رسید. پس از قتل ریگبی توسط افراطگرایان، حملات و خشونت نسبت به مسلمانان انگلیس به شدت افزایش یافت.
پس از حملات متعدد نسبت به مسلمانان و خصوصا زنان محجبه در انگلیس، شورای اسلامی بریتانیا فراخوانی را به منظور اتخاذ تصمیماتی برای مبارزه با اسلام هراسی در کشور منتشر نمود. طبق گزارش پلیس لندن از آوریل ۲۰۰۹ تاکنون به علت پدیده اسلام هراسی ۷۶۲ فقره جرم به وقوع پیوسته که ۳۳۳ فقره آن در سال های ۲۰۱۰ و ۲۰۱۱ بوده ، و ۵۷ مورد آن نیز از آوریل گذشته تاکنون اتفاق افتاده است.اسکاتلندیارد اعلام نموده که بمب گذاری در مساجد و قتل سلیم مسلمان ۸۲ ساله مقیم انگلیس، همچنان در دست بررسی است.
Share/Save/Bookmark
مرجع : باشگاه خبرنگاران