ترور ۱۹۰۰ شیعه از سال ۲۰۱۲ میلادی در پاکستان
ترور ۱۹۰۰ شیعه از سال ۲۰۱۲ میلادی در پاکستان
نتایج یک مطالعه جدید نشان می‌دهد که در سال‌های اخیر خشونت علیه شیعیان در پاکستان رو به افزایش بوده و به کشته شدن بیش از هزار و ۹۰۰ مسلمان شیعه منجر شده است.
يکشنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۰۷:۴۱
کد مطلب: 3620
به گزارش «آرماگدون» ، این تحقیق که به همت مؤسسه تحقیقاتی «جنه» مستقر در اسلام‌آباد انجام شد؛ از میزان بی‌سابقه کشتار هدفمند شیعیان در پاکستان در سال‌های ۲۰۱۲ و ۲۰۱۵ پرده برداشت.
طبق این تحقیق، حدود ۱۹۰۰ مسلمان شیعه در ۳ سال گذشته در بمب‌گذاری‌ها و کشتارهای هدفمند در پاکستان کشته شده‌اند.
نتایج این تحقیق نشان می‌دهد، حمله به شیعیان در پیشاور، راولپندی و پنجاب جنوبی با افزایش روبه‌رو بوده است.
سلمان زیدی، از مؤسسه جنه به خبرنگار پرس تی‌وی گفت: با توجه به افزایش خشونت‌ها در برخی از بخش‌های پاکستان به ویژه کویته، کراچی و شمال این کشور، مسلمانان شیعه مدت بسیار زیادی است که محاصره شده‌اند.
وی افزود: پاکستان مدت مدیدی است که صحنه جنگ و خشونت است و اقدامات گروه‌های پیکارجو در این کشور دیگر مایه تعجب نیست و در برخی موارد «دست‌های بیگانه» در اجرای کشتارهای هدفمند به پیکارجویان کمک می‌کنند.
حملات مکرر به شیعیان پاکستان نگرانی سازمان‌های بین‌المللی را برانگیخته است. این در حالی است که گروه‌های سنی میانه‌روی پاکستان این حملات را توطئه‌ای علیه این کشور توصیف کرده‌اند.
شیعیان یک سوم جمعیت ۱۸۰ میلیون نفری پاکستان را تشکیل می‌دهند.
پاکستان در پی پیوستن به ائتلاف با آمریکا موسوم به جنگ با ترور با چالش‌های امنیتی مواجه بوده است. هزاران پاکستانی از سال ۲۰۰۱ در بمب‌گذاری‌ها و حملات پیکارجویان در سراسر این کشور کشته و میلیون‌ها نفر نیز آواره شده‌اند.
Share/Save/Bookmark
مرجع : PRESS TV