پلیس آلمان علت بستن مسجد سلفی‌های برمن را اعلام کرد
پلیس آلمان علت بستن مسجد سلفی‌های برمن را اعلام کرد
با پیگیری‌های سناتور مسئول امور امنیتی شهر برمن یکی از مراکز فعالیت فعالیت سلفی‌ها در برمن بسته شد.
شنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۹:۱۱
کد مطلب: 3125
به گزارش «آرماگدون» ، مسجد سلفی‌های برمن روز جمعه مورد تجسس ده‌ها مامور پلیس آلمانی قرار گرفت. عملیات بازرسی پس از برگزاری نماز جمعه انجام شد و با رعایت موازینی چون مشارکت تعداد زیادی پلیس زن برای تجسس زنان انجام شد.
در عملیات بازرسی و بستن مسجد الفرقان کوشش شده بود که احساسات مذهبی کسی پایمال نشود، تا آنجا که ماموران پلیس حتی کفش‌های خود را روکش کشیدند و از روش معمول همراه بردن سگ در عملیات تجسسی نیز پرهیز کردند. تلاش زیادی شده بود که یورش به مسجد، جنبه «اسلام‌هراسی» نیابد.
بستن مسجد بر اساس حکم قضایی، با پیگیری‌های «اولریش مویرر» سناتور مسئول امور امنیتی شهر برمن صورت گرفت. علت تجسس مسجد الفرقان‌، فراخوان‌هایی بود که از منبر ‌آن به طور آشکار و نهان برای پیوستن سلفی‌ها به داعش داده می‌شد.
در این تجسس محل سکونت و اماکن مورد استفاده ۱۷ عضو انجمن «فرهنگ و خانواده» که یک گروه سلفی است بازرسی شدند. شواهدی وجود داشت که برخی افراد این انجمن، در لبیک به فراخوان‌های مسجد الفرقان به سوریه رفته ‌و به گروه‌های تروریستی چون گروه تروریستی یا جبهة النصرة پیوسته‌اند.
اولریش مویرر گفت: ما کوچک‌ترین مدارایی با چنین انجمن‌هایی نداریم و از هر امکان قانونی برای ممنوع کردن آن‌ها استفاده می‌کنیم تا مانع حملات تروریستی در آلمان و سفر سلفی‌ها به نقاط جنگی شویم.
ماوئر گفته که بستن مسجد الفرقان و ممنوعیت فعالیت انجمن آن الزامی بود زیرا از منبر آن‌ها برای بسط ایدئولوژی خشونت استفاده می‌شد که نقض قانون اساسی است.
اداره حفاظت از قانون اساسی آلمان اعلام کرد بیش از ۵۵۰ شهروند این کشور در کنار تروریست‌های داعش در سوریه و عراق می‌جنگند که اکثر آنان در ایالت برمن زندگی می‌کنند.
Share/Save/Bookmark
مرجع : ابنا