نصب کاریکاتور توهین آمیز پیامبر (ص) در مترو واشنگتن
نصب کاریکاتور توهین آمیز پیامبر (ص) در مترو واشنگتن
گروه‌ ضد اسلامی AFDI آمریکا در تدارک نصب کاریکاتور توهین آمیز پیامبر (ص) در سامانه حمل و نقل واشنگتن است.
چهارشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۵۴
کد مطلب: 3594
به گزارش «آرماگدون» ، گروه آمریکایی "ابتکار دفاع از آزادی" – AFDI - قصد دارد تصویر کاریکاتور برنده شده در مسابقه توهین به ساحت پیامبر (صلی الله علیه و آله) را در مترو و دیگر سامانه‌های حمل و نقل عمومی واشنگتن به نمایش گذارد.
این گروه یک سازمان ضد اسلامی است و ادعای حمایت از حقوق بشر را دارد. AFDI اوایل مه (اواسط اردیبهشت) در گارلند – واقع در تگزاس – مسابقه‌ای برای انتخاب برترین کاریکاتور توهین آمیز به پیامبر (صلی الله علیه و آله) برگزار و ۱۰ هزار دلار برای شخص برنده تعیین کرد. جلسه این گروه ضد اسلامی به دنبال حمله دو فرد مسلح و دخالت نیروهای امنیتی با اختلال مواجه شد. در جریان این حادثه ۲ فرد مسلح کشته شدند و یک نیروی امنیتی نیز مجروح شد.
پس از حادثه، انتقادات زیادی متوجه گروه AFDI شد و اعضای آن به اقدامات تحریک‌آمیز متهم شدند؛ اما این گروه ضد اسلامی با بهانه قرار دادن دفاع از متمم قانون اساسی و آزادی بیان در تلاش برای گسترش فعالیت‌های خود است. گروه ضد اسلامی آمریکا قصد دارد از تصویر برنده مسابقه برگزار شده در گارلند برای تبلیغات شهری در سامانه حمل و نقل عمومی استفاده کند.
"پاملا گلار،" رئیس گروه AFDI، نامه‌ای در سایت Breitbart.com منتشر کرد. این سایت محل تبلیغات "حمایت از آزادی‌ بیان و مقابله با خشونت‌های پایتخت آمریکا" است. در توضیح "گلار" آمده است: کشیدن تصویری از محمد (صلی الله علیه و آله) مغایر با قوانین آمریکا نیست؛ بلکه فقط در قوانین اسلامی منع شده است. خشونت‌های مشاهده شده در ارتباط با این کاریکاتورها از ناحیه گروههای جهادی برخاسته و آنها مسئول این ماجرا هستند.
وی در ادامه افزود: در هر حال آمریکا مقابل هر تلاش خشونت‌آمیزی که مانع از آزادی بیان شود، ایستادگی خواهد کرد. در غیر اینصورت باید سکوت کند و در برابر تهدیدات و قتل‌ها تسلیم شود.
"گلار" همچنین رسانه‌های آمریکا و چهره‌های نخبه فرهنگی و سیاسی این کشور را به دلیل اجرای خودسرانه قانون شریعت مورد انتقاد قرار داد. به ادعای وی، زمانیکه این شخصیت‌ها حاضر نمی‌شوند تصویر محمد (صلی الله علیه و آله) را به نمایش گذارند، بدون کسب رضایت مردم آمریکا در حال عمل به قوانین شریعت هستند.
"گلار" اعلام کرد تصویر کاریکاتور پیامبر (صلی الله علیه و آله) در ایستگاههای مترو، اتوبوس‌های شهری و دیگر وسایل حمل و نقل عمومی واشنگتن به نمایش در‌خواهد آمد.
هرچند مقامات متروی واشنگتن هنوز پاسخی به درخواست "گلار" نداده‌اند؛ این گروه ضد اسلامی تاکنون در موارد بسیاری موفق به کسب رای مثبت دادگاه شده است و پیش از این مقامات فیلادلفیا و نیویورک را مجبور به استفاده از چندین تبلیغ ضد اسلامی در اماکن عمومی کرد. این گروه در سال ۲۰۱۲ (۱۳۹۱) چند تبلیغ علیه مسلمانان و در حمایت از رژیم صهیونیستی در سامانه حمل و نقل عمومی واشینگتن، سان فرانسیسکو و نیویورک نصب کرد. اقدامات AFDI از سوی نهادهای بسیاری از جمله شورای یهودیان در امور عمومی و نهاد حامی حقوق بشر "رابیس" مورد انتقاد قرار گرفت. این نهادها چندی بعد تبلیغاتی در جهت حمایت از مسلمانان منتشر کردند.
Share/Save/Bookmark
مرجع : باشگاه خبرنگاران