اعتراض به تهیه مطالب ضدشیعی برای ارائه در نماز جمعه مالزی
اعتراض به تهیه مطالب ضدشیعی برای ارائه در نماز جمعه مالزی
از خطیبان مساجد ایالت «سلانگور» در مالزی خواسته شده که در خطبه‌های نماز جمعه فردا، ۱۵ شهریور، مطالب ضد شیعی ارائه کنند که این امر با اعتراض منتقدان و فعالان مدنی روبه‌رو شده است.
پنجشنبه ۱۴ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۴۲
کد مطلب: 6799
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از فری ملیژیا؛ این مطالب که اداره امور اسلامی سلانگور تهیه کرده و بخش از آن به بیرون درز کرده، اعتقادات و مراسم گروه‌های شیعی در مالزی را انحرافی توصیف می‌کنند.
یکی از منتقدان این گونه اقدامات در این زمینه گفت: بیان این مطالب در نمازجمعه به معنی تبلیغ تنفر علیه اقلیت‌های مذهبی است.
«احمد فاروق موسی»، رئیس گروه جبهه رنسانس اسلامی در مالزی گفت: این مطالب نه تنها پر از نفرت پراکنی است بلکه اشتباهات زیادی هم در آن وجود دارد.
وی افزود: اداره امور اسلامی بهتر است ابتدا درباره اعتقادات شیعیان در منابع اصلی مطالعه کند و دریابد که میان اهل تسنن و شیعیان از نظر ایدئولوژی تفاوت چندانی وجود ندارد بلکه بیشتر اختلافات جنبه سیاسی دارد.
«فیصل تهرانی»، یکی دیگر از منتقدان نیز گفت که مطالبی که قرار است روز جمعه بیان شود، موجب تحریک به اقدامات جنایتکارانه علیه شیعیان می‌شود.
تهیه مطالب ضدشیعی برای ارائه در نمازهای جمعه ایالت سلانگور در آستانه روز عاشورا و مراسم عزاداری شهادت امام حسین (ع) انجام شده، که در سال های اخیر از سوی گروه های تندرو حساسیت هایی نسبت به آن ایجاد شده است.
مالزی کشوری اسلامی در جنوب شرق آسیا است که اسلام در آن دین رسمی است و بیش از نیمی از جمعیت آن مسلمان هستند.
در سالهای اخیر دولت مالزی به بهانه جلوگیری از تفرقه مسلمانان ، از تبلیغ تشیع و فعالیت شیعیان در این کشور جلوگیری می‌کند.
Share/Save/Bookmark