پاکستان؛ میزبان همايش «حقوق زن در اسلام و غرب»
داخلی صفحه آخر خبر
پاکستان؛ میزبان همايش «حقوق زن در اسلام و غرب»
همايش بين‌المللی «حقوق زن در اسلام و غرب» با همکاری رايزنی فرهنگی كشورمان در اسلام‌آباد و دانشگاه فاطمه جناح پاكستان در این کشور برگزار می‌شود.
جمعه ۱۴ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۵:۲۷
کد مطلب: 4610
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، شهاب‌الدين دارايی، رايزن فرهنگی ايران در پاكستان، با ثمينه امين قادر، رئيس دانشگاه بانوان فاطمه جناح راولپندی، ديدار كرد.
در اين ديدار كه در حضور كميل قزلباش، استاد زبان و ادبيات فارسی اعزامی از ايران و جمعی از رؤسای دانشكده‌ها و مسئولين دانشگاه فاطمه جناح برگزار شد، شهاب‌الدين دارايی، گفت: هدف از برگزاری اين نشست، طرح دو موضوع بررسی تفاهم نامه پیشنهادی از سوی دانشگاه الزهراء(س) ایران و برگزاری همايش مشترك «حقوق زن در اسلام و غرب»، است.
وی افزود: دانشگاه الزهراء(س) برای همکاری‌های علمی، آموزشی و پژوهشی مشترك با دانشگاه فاطمه جناح پاکستان اعلام آمادگی كرده است و متن پيشنهادی تفاهم‌نامه در صورت موافقت مسئولان دانشگاه فاطمه جناح، آماده امضای طرفين است.
دارايی ادامه داد: همچنين رايزنی فرهنگي ايران در پاكستان آماده است که همايش مشتركی با عنوان «حقوق زن در اسلام و غرب» را با دانشگاه فاطمه جناح و در زمان مناسب مورد توافق، برگزار كند.
رايزن فرهنگيیكشورمان گفت: پيشنهاد می‌شود؛ همانند سمينار مشتركی كه رايزنی فرهنگی ايران با دانشگاه «نومل» اسلام‌آباد داشته، اين همايش در دو بخش «علمی و محتوايی» و «اجرايی» برنامه‌ريزی شود.
سپس ثمينه امين قادر، رئيس دانشگاه فاطمه جناح، ضمن استقبال از پيشنهادات ارائه شده، تأكيد كرد: اين دانشگاه برای هر دو موضوع آمادگی خود را اعلام می‌كند.
وی گفت: در خصوص امضای تفاهم‌نامه مشترك، پس از مطالعه و بررسی، نتيجه را اعلام خواهيم كرد و برای تبادل هيأت علم بين دو دانشگاه الزهرا(س) و دانشگاه فاطمه جناح نیز پس از هماهنگی‌های لازم با دست‌اندركاران و استادان و رؤسای دانشكده‌ها، موارد نهايی را اطلاع خواهيم داد.
رئيس دانشگاه فاطمه جناح در ادامه گفت: از همکاری برای برگزاری همايش «حقوق زنان در اسلام و غرب» استقبال می‌كنيم. پيشنهاد ما هم اين است كه اين همايش را به صورت بين‌المللی و با حضور ميهمانانی از كشورهای ايران، پاكستان، تاجيكستان و تركمنستان، در ماه اكتبر آينده (آبان‌ماه سال جاری) در اين دانشگاه برگزار كنيم
Share/Save/Bookmark
مرجع : ایکنا