ناآرامی های گسترده در اعتراض به آتش زدن قرآن در سوئد
ناآرامی های گسترده در اعتراض به آتش زدن قرآن در سوئد
پلیس سوئد از بازداشت ۲۰ نفر در پی ناآرامی‌ها و خشونت‌های شب گذشته در شهر مالمو در جنوب سوئد خبر داد.
يکشنبه ۹ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۰۱:۱۸
کد مطلب: 6970
به گزارش «آرماگدون» ، آتش‌زدن یک نسخه از قرآن مجید توسط یک گروه ضد اسلامی در شهر مالموی سوئد، منجر به بروز ناآرامی‌های خیابانی شد. به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، این گروه ضد اسلامی به حزب راست‌گرای «خط سخت» دانمارک وابسته است که اعضای آن روز جمعه ۷ شهریور در شهر مالمو تجمع کردند و علاوه بر سر دادن شعارهایی علیه اسلام، یک نسخه از کتاب مقدس مسلمانان جهان را آتش زدند.
در واکنش به این رویداد، تعداد زیادی از مسلمانان ساکن شهر مالمو اقدام به تجمع و روشن کردن آتش کردند. این تجمع در ادامه منجر به درگیری معترضان با پلیس و آتش زدن ماشین و اموال عمومی توسط معترضان شد.
ناآرامی های گسترده و درگیری خیابانی در اعتراض به هتاکی به قرآن در سوئد
در مراسم روز جمعه قرار بود راسموس پالودان، رهبر حزب راست‌گرای «خط سخت» دانمارک نیز حضور داشته باشد ولی دولت سوئد ورود او را به این کشور دو سال ممنوع کرد.
راسموس پالودن، رهبر یک حزب راستگرای افراطی و ضد مهاجر دانمارک که سابقه اسلام ستیزی و آتش زدن قرآن را دارد، دیروز قصد سفر به مالمو را داشت اما پلیس مالمو او را در نزدیکی این شهر بازداشت و از سوئد اخراج کرد.
خبرگزاری فرانسه به نقل از مقامات سوئد گزارش داد که او به مدت دو سال حق ورود به سوئد را ندارد.
سخنگوی پلیس مالمو به خبرگزاری فرانسه گفت که ما احتمال دادیم که او در سوئد قانون‌شکنی کند و یا کارهایش جامعه را به خطر بیاندازد.
Share/Save/Bookmark
مرجع : پارسینه