طرح دفاع از دانش آموزان مسلمان «سن دیگو» در برابر اسلام هراسی
طرح دفاع از دانش آموزان مسلمان «سن دیگو» در برابر اسلام هراسی
یکی از بزرگترین مدارس سن دیگوی امریکا از طرح این مدارس برای مبارزه با اسلام هراسی و ترویج درک مردم از فرهنگ اسلامی در برابر منتقدان دفاع کرد.
يکشنبه ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۴۳
کد مطلب: 5610
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، «کوین بیسر» معاون رئيس هیئت مدیره مدرسه «متحد سن دیگو» در ایالت «کالیفرنیا» گفت که تلاش ها بر روی مدل سازی طرحی برای مقابله با اسلام ستیزی و خشونت علیه مسلمانان متمرکز شده است.
او گفت: «دانش آموزان مسلمان به طور مداوم هدف آزار و اذیت و خشونت جنسی قرار می گیرند، بر روی آنها آب دهان انداخته می شود و حجاب از سر آنها برداشته می شود. این مشکلات در تمامی مدارس آمریکا به طور جدی دیده می شود.»
نخستین بار این طرح حدود ۲۰ روز گذشته مطرح شد.
هدف از این طرح چند ساله شامل حصول اطمینان از تقویم کارکنان از جمله تعطیلات مناسبتی مسلمانان، بررسی ابزار کتابخانه مخصوص فرهنگ مسلمانان، ارائه منابع به معلمان و مشارکت با شورای روابط اسلامی آمریکا می شود.
این منطقه همچنین قصد دارد کلوپ هایی را در دبیرستان ها برای ترویج فرهنگ اسلامی آمریکا، ایجاد «فضاهای امن» برای دانشجویان و آموزش فرهنگ اسلامی به کارکنان راه اندازی کند.
نامه ای در مورد موارد و اهداف این طرح به کارکنان و والدین دانش آموزان این مدرسه ارسال خواهد شد. انتظار می رود این کار قبل از ماه رمضان آغاز شود.
«حنیف محبی» مدیر اجرایی شورای روابط آمریکایی-اسلامی سن دیگو گفت: «ما معتقدیم که این اولین گام بزرگ در جهت حفاظت از دانش آموزان مسلمان در برابر اسلام هراسی است.»
بنابر گزارش شورای روابط اسلامی آمریکایی، کالیفرنیا در سال ۲۰۱۵ حدود ۵۵ درصد از دانش ‌آموزان مسلمان این ایالت هدف رفتارهای خشونت ‌آمیز توسط دانش ‌آموزان غیرمسلمان قرار گرفته‌ اند.
پاییز گذشته نیز مدارس دولتی شهر کانزاس و اوکلند در کالیفرنیا قطعنامه هایی را در همبستگی با دانش آموزان مسلمان تصویب کردند.
Share/Save/Bookmark
مرجع : شبستان