انتشار پاکت های پلاستیکی ضداسلامی در آمریکا
انتشار پاکت های پلاستیکی ضداسلامی در آمریکا
انتشار برگه‌هایی با مضامین نژادپرستانه در یکی از شهرهای آمریکا واکنش‌های شدیدی را به همراه داشته است.
يکشنبه ۲۷ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۵۷
کد مطلب: 5565
به گزارش «آرماگدون» ، فرد یا افرادی ناشناس برگه‌هایی حاوی شعارهای نژادپرستانه علیه مسلمانان را در یکی از مناطق شهر کاوینگتون در ایالت کنتاکی آمریکا، منتشر کردند.
این برگه‌ها که در آنها شعارها و گفتارهای کوکلوس کلان، جنبش افراطی و نژادپرستان سفیدپوست آمریکا و علیه مسلمانان نوشته شده، در پوششی پلاستیکی بر سر در منازل در منطقه پیلسبورگ کاوینگتون نصب شده است و برای آنکه بر اثر باد به اطراف نیفتد، در درون هر پاکت پلاستیکی گوی‌هایی قرار داده شده است.
برخی مطالبی که در این برگه‌ها نوشته شده است بدین مضمون است که «مسلمانان بیش از ۳۰۰ میلیون نفر را قتل عام کرده اند.»

واکنش اهالی منطقه
اهالی منطقه با دیدن این برگه‌های ضد اسلامی، اظهار کردند که محل سکونت آنان، منطقه‌ای آرام و صمیمی است و این گونه مطالب در آن جایی ندارد.
استیو میلانو از ساکنان منطقه در این رابطه گفت: بعد از آن که مطالب نوشته شده روی برگه‌ها را دیدم، به شدت عصبانی شدم و با پلیس تماس گرفتم.
تونی مک‌آلیستر دیگر فرد ساکن در پیلسبورگ گفت: در این محله به نظر نمی رسد فرد مسلمانی زندگی کند اما اگر مسلمانی به آن وارد شود، همانند سایرین از وی استقبال خواهد شد چرا که پیلسبورگ محله ای چندفرهنگی است که در آن همه افراد از فرهنگ‌های مختلف با هم زندگی می کنند.
لیلی منینگ در این رابطه گفت: این اقدام (نصب پوسترهای ضد اسلامی) از هر جنبه‌ای که در نظر بگیریم غلط است. چرا که هرکس که وقت برای نصب آن‌ها گذاشته است، می توانست توان خود را در جای دیگری صرف کند؛ مثلا می توانست محله را تمیز کند.
خانواده براون نیز در این رابطه گفتند: افرادی که این اقدام را انجام دادند، ترسو هستند. اگر آنان نمی‌خواهند کسی آنان را به هنگام انتشار و نصب چنین مطالبی ببیند، مطمئنا بزدل هستند.

واکنش سازمان روابط اسلام و آمریکا
کارن دبدوب، از مسؤولان سازمان روابط اسلام و آمریکا، ضمن محکوم کردن چنین اقدامتی گفت: آزادی بیان در جای خود محفوظ، اما تهدید کردن یک قومیت و یک جمعیت، مساله ای بسیار فراتر از آزادی بیان است.
وی افزود: این اقدام بسیار زننده و زشت است و جایی در آمریکا ندارد.


واکنش مقامات رسمی به اقدام نژادپرستانه در پیلسبورگ
برایان استفن، معاون پلیس شهر کاوینگتون در رابطه با انتشار مطالب ضد اسلامی در پیلسبورگ گفت: چنین اقدامی در منطقه سابقه نداشته است و پلیس در نظر دارد که این وضعیت را به دقت بررسی کرده تا اگر به وقوع جرمی منجر شد، با آن مقابله کند.
رابرت ای ریچاردسودن، رییس سازمان ملی پیشرفت اقلیت های رنگین پوست در سینسیناتی نیز در این رابطه گفت: این اقدام مطمئنا از سوی افراد نژادپرست و گمراه انجام شده است که به دنبال ترساندن ساکنان شهر کاوینگتون هستند.
وی افزود: این اقدامات که برای گسترش نژادپرستی و نفرت انجام می شود، بسیار زننده است و جایی در محله های ما ندارد.
این مقام مدافع حقوق اقلیت ها در پایان گفت: بسیار مهم است که مردم مخالفت خود را با این اقدامات اعلام کرده و از این فعالیت های تفرقه افکنانه که از سوی بزدلان برای گسترش ترس و تفرقه انجام می شود؛ اعلام برائت کنند.
شایان ذکر است که سیل اسلام هراسی و اسلام ستیزی در آمریکا، بعد از به روی کار آمدن دونالد ترامپ به عنوان رییس جمهور جدید این کشور، چند برابر افزایش یافته است.
Share/Save/Bookmark
مرجع : جام