داخلی صفحه آخر خبر
خبرنگار کانادایی دروغ‌‌پردازی رسانه‌های غربی دربارۀ سوریه را افشا کرد
اوا بارتلت، خبرنگار کانادایی، در جریان کنفرانسی خبری ضمن پرده برداشتن از دروغ‌پردازی‌های رسانه‌های غربی در سوریه، گفت اگر واقعیت در این کشور منعکس می‌شد، اوضاع تا این حد وخیم نمی‌شد.
چهارشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۴:۳۷
کد مطلب: 5214
به گزارش «آرماگدون» ، بارتلت در سخنانی در سازمان ملل گفت: «رسانه‌های اصلی غربی که اخبار مربوط به سوریه را پوشش می‌دهند، معتبر نیستند. من بارها در حمص، معلولا، لازقیه و طرطوس بوده‌ام و ۴ بار هم به حلب رفته‌ام. (در این کشور) حمایت مردم از دولت‌شان زیاد است. اما رسانه‌ها خلاف این مطلب را اعلام می‌کنند.»
وی به بی‌بی‌سی، نیویورک‌تایمز، گاردین و رسانه‌هایی از این دست اشاره کرد و گفت که آنچه در آنها درباره حلب اعلام می‌شود برعکس واقعیت است و آنها افکار عمومی را منحرف می‌کنند.
بارتلت افزود: «هیچکس در شرق حلب، از اعضای گروهی که باید غیرنظامیان را در این منطقه و ادلب نجات دهند، چیزی نشنیده است.» وی با اشاره به اینکه بک دختر، در مدت سه ماه، چند بار به شکل نماشی در حلب توسط چند گروه نجات داده شده و تصاویری از این اقدام منتشر شده است، گفت: «کلاه سفیدها قابل اعتماد نیستند. همانطور که به دیده بان حقوق بشر سوریه هم نمی‌توان اعتماد کرد.»
این خبرنگار کانادایی همچنین گفت: «اگر رسانه‌ها از آغاز تاکنون درباره تحولات سوریه حقیقت را می‌گفتند در این صورت ما اینجا نبودیم و عده زیادی از مردم هم کشته نمی‌شدند.»
Share/Save/Bookmark