ديدار مسعود بارزاني با جان كري در اربيل
ديدار مسعود بارزاني با جان كري در اربيل
 
داخلی صفحه آخر خبر
ائتلاف دولت قانون می گوید:
سوء استفاده "بارزانی" از بحران داعش
ائتلاف دولت قانون، مسعود بارزانی رییس اقلیم کردستان عراق را به نقض قانون اساسی و سوء استفاده از بحران امنیتی موجود در کشور برای جدایی منطقه کردستان از عراق متهم کرد.
سه شنبه ۳ تير ۱۳۹۳ ساعت ۱۷:۳۹
کد مطلب: 2785
به گزارش «آرماگدون» ، "ائتلاف دولت قانون عراق" به ریاست "نوری مالکی" نخست وزیر این کشور، مسعود بارزانی رییس منطقه کردستان عراق را به نقض قانون اساسی و سوءاستفاده از بحران امنیتی برای جدایی کردستان عراق متهم کرد و افزود: کردستان بخش جدایی ناپذیر عراق و در قانون اساسی مورد تاکید واقع شده است.
"علی جبر" نماینده ائتلاف دولت قانون در پارلمان عراق، به پایگاه خبری شبکه "سومریه نیوز" گفت: دیدار بارزانی با "جان کری" وزیر خارجه آمریکا درباره ایدۀ جدایی کردستان از عراق، مغایر قانون اساسی است. مرزهای این اقلیم هنگام تدوین قانون اساسی ترسیم شده است و بارزانی می کوشد تا از بحران موجود برای تحقق اهداف شخصی خود سوءاستفاده کند.
وی افزود: اگر رییس منطقه کردستان عراق به دنبال جدایی کردستان است، باید این ایده را در زمان مناسب مطرح کند، نه زمانی که کشور با حمله وحشیانه گروه های تکفیری روبروست.
نماینده ائتلاف دولت قانون، از مسعود بارزانی و دیگر رهبران کرد خواست تا در وهله نخست به منفعت عراق بیندیشند و از منافع شخصی خود چشم پوشی کنند؛ زیرا اوضاع فعلی عراق برای طرح اینگونه موضوع ها نامناسب است.
جان کری وزیر خارجه آمریکا روز گذشته در سفری اعلام نشده وارد عراق شد و با نوری مالکی و برخی شخصیتهای سیاسی برجسته از جمله مسعود بارزانی دیدار کرد.
Share/Save/Bookmark
مرجع : العالم