تظاهرات در بحرين در محکوميت بازداشت شيخ علي سلمان ادامه دارد
تظاهرات در بحرين در محکوميت بازداشت شيخ علي سلمان ادامه دارد
تظاهرات در مناطق مختلف بحرین در محکومیت اقدام رژیم آل خلیفه به بازداشت شیخ علی سلمان دبیرکل جمعیت اسلامی الوفاق این کشور ادامه دارد.
دوشنبه ۹ دی ۱۳۹۲ ساعت ۱۲:۱۸
کد مطلب: 2181
به گزارش «آرماگدون» ، مردم بحرین به رژیم حاکم درباره هر اقدامی علیه رهبران انقلاب این کشور هشدار دادند.
فادی السید گزارشگر العالم گفت: واکنش های داخلی و بین المللی در محکومیت بازداشت شیخ علی سلمان ادامه دارد. شرکت کنندگان در تظاهرات در سراسر بحرین با سردادن شعارهایی علیه رژیم حاکم بر ادامه انقلاب خود تاکید کردند. شیخ علی سلمان پس از آزادی از بازداشتگاه رژیم بحرین، این رژیم را به شنود مکالمات تلفنی خود متهم کرد. شیخ علی سلمان حکم ممنوع السفر شدن خود را تلاش رژیم برای جلوگیری از سفر از پیش برنامه ریزی شده به بعضی کشورهای اروپایی دانست.
سلمان تاکید کرد اعتراضات مردمی تا زمان تحقق اهداف ملت بحرین ادامه پیدا خواهد کرد.
در ادامه این گزارش آمده است: جمعیت الوفاق با صدور بیانیه ای حکم رژیم بحرین درباره ممنوع السفر کردن شیخ علی سلمان را ظالمانه توصیف و از رژیم حاکم خواست این حکم را لغو کند. جنبش یاران انقلاب چهاردهم فوریه هم به شدت بازداشت سلمان را محکوم و بازجویی از او را نشانه ورشکستگی و ناکامی رژیم در رسیدن به اهدافش توصیف کرد. این جنبش بازداشت سلمان را تلاش رژیم برای محدود کردن آزادی بیان و آزادی اندیشه دانست و به شکست رژیم در اداره سیاسی و اقتصادی کشور اشاره کرد.
گزارشگر این شبکه خاطر نشان کرد: در عرصه بین المللی هم بسیاری از نهادهای مدافع حقوق بشر از جمله «مرکز بین المللی حمایت از حقوق بشر و آزادی» بازداشت دبیرکل جمعیت الوفاق را محکوم کردند و بازجویی از شیخ علی سلمان را به علت فعالیت های سیاسی اش در زمینه دفاع از حقوق بشر و دعوت به اصلاحات دانستند. این مرکز همچنین بر لزوم آزادی همه بازداشت شدگان در بحرین تاکید کرد.
Share/Save/Bookmark
مرجع : العالم