کاهش موج اسلام‌هراسی در کشورهای جهان
سازمان همکاری اسلامی خبر داد:
کاهش موج اسلام‌هراسی در کشورهای جهان
سازمان همکاری اسلامی اعلام کرد، پدیده اسلام‌هراسی در سه ماهه سوم سال جاری میلادی به ویژه در کشورهای غربی کاهش یافته است. این سازمان در عین حال افزایش نفوذ راست‌گراهای تندرو در شش کشور اروپایی را یک زنگ خطر دانست.
دوشنبه ۸ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۰۵
کد مطلب: 6141
به گزارش «آرماگدون» ،سازمان همکاری اسلامی با استناد به میزان اخبار رسانه‌ای ثبت شده پیرامون پدیده اسلام‌هراسی گفت: این پدیده در سه ماهه سوم سال جاری میلادی در مقایسه با چهار سال اخیر کاهش چشم‌گیری داشته است.
این سازمان با اشاره به اینکه انتخاب دونالد ترامپ به ریاست جمهوری آمریکا شمشیر دو لبه بود، اعلام کرد: آمدن ترامپ در تقویت گفتمان ایجاد انزجار علیه مسلمانان نقش داشت و در عین حال مواضع سخت ترامپ در قبال مسلمانان به تشکیل جبهه مخالفی که بدرفتاری با مسلمانان را رد و آنها را در آغوش می‌کشد، کمک کرد.
سازمان همکاری اسلامی گزارش داد: سه ماهه سوم سال جاری میلادی شاهد کاهش موج انزجار علیه مسلمانان در آمریکا در مقایسه با دوره انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا بودیم. زیرا در دوره انتخابات آمریکا زبان بی‌حرمتی و شکاکی علیه مسلمانان افزایش یافته بود.
سازمان همکاری اسلامی تاکید کرد: جبهه مخالف ایجاد انزجار با آگاهی مردم آمریکا به وجود آمد، کسانی که گفتمان مخالف همزیستی با مسلمانان را در پیش می‌گیرند، در واقع گروهی از سفیدپوستان نژادپرست هستند که نژادپرستی و انزجار را رواج می‌دهند.
این سازمان همچنین پیروزی اخیر راست‌گراهای تندرو آلمانی و افزایش نفوذ پوپولیست‌های اروپایی در پنج کشور اروپایی فرانسه، اتریش، هلند، سوئد و دانمارک را یک زنگ خطر در اروپا دانست.
Share/Save/Bookmark
مرجع : تنا