اسلواکی مهاجران مسلمانان را نمی‌پذیرد
اسلواکی مهاجران مسلمانان را نمی‌پذیرد
اسلواکی اعلام کرد که در چارچوب طرح اتحادیه اروپا برای تقسیم مهاجران بین کشورهای عضو این اتحادیه حاضر به پذیرش هیچ مسلمانی نیست.
پنجشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۲۴
کد مطلب: 3750
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از presstv ، ایوان مِتیک، سخنگوی وزارت کشور اسلواکی گفت: «می‌خواهیم در مسئله مهاجرت به اروپا کمک کنیم. می‌توانیم ۸۰۰ مهاجر مسلمان را بپذیریم؛ اما هیچ مسجدی در اسلواکی نداریم. اگر مسلمانان اینجا را دوست نداشته باشند، چگونه می‌توانند در جامعه جذب شوند».
بر اساس طرح اتحادیه اروپا برای توزیع ۴۰ هزار مهاجر از ایتالیا و یونان که به همراه شماری دیگر در دریای مدیترانه گرفتار شده بودند، اسلواکی باید میزبان ۲۰۰ مهاجر سوری باشد.
دولت اسلواکی اعلام کرده است که قصد دارد از مهاجران به هنگام ورودشان به این کشور دینشان را بپرسد و تنها مسیحیان را بپذیرد.
کمیسیون اروپا از این برنامه اسلواکی ابراز نارضایتی کرده است.
آنیکا بریدثارد، سخنگوی این کمیسیون گفت: «ما اینجا در چارچوب معاهده عمل می‌کنیم، معاهده‌ای که مانع از هرگونه تبعیض شده است».
طرح پیشنهادی کمیسیون اروپا مبنی بر تقسیم مهاجران غیرقانونی که به سواحل کشورهای اروپایی پناه آورده‌اند با مخالفت برخی کشورهای مهم اروپایی از جمله فرانسه، انگلیس و آلمان مواجه شده و امید زیادی به اجرایی شدن آن نیست.
در صورت اجرایی شدن این طرح بیش از ۴۰ هزار پناهجوی غیرقانونی مستقر در یونان و ایتالیا تا دو سال آینده در میان دیگر کشورهای اروپایی توزیع خواهند شد.
بر اساس آمار سازمان ملل متحد تنها در سال ۲۰۱۵ حدود ۲ هزار و ۳۰۰ مهاجر در مسیر خطرناک عبور از دریای مدیترانه برای ورود به اروپا در قایق‌های قاچاقچیان کشته شده‌اند.
Share/Save/Bookmark
مرجع : PRESS TV